Yandex Metrica

Bakan Uraloğlu duyurdu: Fahiş bilet fiyatlarına sıkı denetim!

Bakan Uraloğlu duyurdu: Fahiş bilet fiyatlarına sıkı denetim!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ramazan Bayramı öncesinde bakanlık olarak aldıkları sıkı tedbirlere uymayan, usulsüzlük yapan otobüs işletmelerine ceza 5 milyon 321 bin 223 TL kesildiğini duyurdu.  

Ekonomi

14.04.2024, 20:19

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 9 günlük bayram tatili süresince alınan sıkı denetimler ile vatandaşların bayram boyunca rahat ve huzurlu şekilde yolculuk yaptığını vurgulayarak, ''Bakanlık ekiplerimiz ve kolluk kuvvetleri ile 7 gün 24 saat sahada denetimlerimizi yaptık. Vatandaşlarımızın huzurlu, rahat ve güvenli bir şekilde yolculuklarını tamamlayabilmeleri için yurt genelinde otobüs denetimlerimizi etkin bir şekilde gerçekleştirdik'' ifadelerini kullandı.

Araç sahipleri dikkat! Bunu yapmayana 13 bin TL ceza: Bakanlık duyurdu Araç sahipleri dikkat! Bunu yapmayana 13 bin TL ceza: Bakanlık... Haberi Görüntüle

2 MİLYON 759 BİN 818 YOLCU TAŞINI

Bakan Uraloğlu, 9 günlük bayram boyunca fahiş fiyatlı bilet satışlarının önlenmesi için denetimlerin çok sıkı yapıldığını vurgulayarak, ''5 Nisan 2024 Cuma gününden bugüne kadar 80 bin 195 adet otobüs seferi gerçekleştirilmiş ve bu seferlerde 2 milyon 759 bin 818 adet yolcu taşınmıştır'' ifadelerini kullandı.

Benzin ve motorine indirim geldi: İşte 8 Mayıs güncel akaryakıt fiyatları Benzin ve motorine indirim geldi: İşte 8 Mayıs güncel akaryakıt... Haberi Görüntüle

4 BİN 810 OTOBÜS DENETLENDİ

Bakan Uraloğlu, ''Şehirlerarası otobüs seyahatlerine yönelik U-ETDS sistemi üzerinden elektronik olarak yapılan denetimlere ilave olarak, yolcu terminallerinde, yol kenarlarında ve karayolları denetim istasyonlarında öncelikli olarak fahiş fiyatlarla bilet satışının engellenmesi ile korsan taşımacılığın önüne geçilmesi amacıyla 4 bin 810 otobüs denetlenmiştir'' dedi.

Türkiye'nin hamlesi ekonomilerini sarstı: İsrailli esnaflar kepenk kapatmak üzere Türkiye'nin hamlesi ekonomilerini sarstı: İsrailli esnaflar kepenk kapatmak üzere Haberi Görüntüle

5 MİLYON 321 BİN TL PARA CEZASI KESİLDİ

Bakan Uraloğlu yapılan denetimler kapsamında Karayolu Taşıma Kanunu’na aykırı ücret tarifesi uygulayan, fahiş fiyatlı bilet satışı gerçekleştiren otobüs firmalarına 5 milyon 321 bin 223 TL idari para cezası kesildiğini açıkladı.

Bakan Uraloğlu, sözlerine şöyle devam etti;

“Ayrıca, korsan taşımacılık yapan ve izinli olmayan noktalarda yolcu alan/indiren veya tespit ettiğimiz diğer usulsüzlükler nedeniyle otobüs işletmecilerine 1 milyon 269 bin lira idari para cezası uygulanmıştır. Vatandaşımızın bu yoğunluk süresince rahat bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için ekiplerimiz görevini icra etmektedir. Öncelikle fahiş fiyatlarla bilet satışının önüne geçilmesi ve yolcu taşımacılığında düzenin sağlanması için, yurt genelinde bu yöndeki otobüs denetimlerimiz etkin bir şekilde devam etmektedir.”

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Loading