Yandex Metrica

Bakan son dakika açıkladı: Müjde: Yüzde 82’lik zam milyonları mutlu etti! Emeklinin yanındayız deyip paylaştı

Bakan son dakika açıkladı: Müjde: Yüzde 82’lik zam milyonları mutlu etti! Emeklinin yanındayız deyip paylaştı

Emekli maaşı ve emekli ikramiyeleri gündemde sıcaklığını korurken Bakan Vedat Bilgin sosyal medya hesabından müjdeyi duyurdu. Bakan Bilgin, en düşük emekli maaşına yapılan artış sonrasında kimlerin faydalanacağını ve ikramiyelere ne kadar zam olacağını detaylıca açıkladı.

Ekonomi

23.01.2024, 20:37

Bakan Bilgin bugün emeklilere müjdeyi duyurdu. En düşük emekli maaşı 5.500 TL'den 7.500 TL olarak güncellenirken Bakan Vedat Bilgin, bayram ikramiyelerinin yeni rakamını açıkladı. EYT kapsamına giren milyonlarca kişinin yararlanacağı zamlarla beraber Bilgin, sosyal medya hesabından merakları giderdi.

Chery almak hayal oldu! Çin menşeli otomobillere bakanlıktan ek vergi geliyor! Chery almak hayal oldu! Çin menşeli otomobillere bakanlıktan ek vergi... Haberi Görüntüle

15,6 MİLYON EMEKLİ YARARLANACAK

En düşük emekli maaşına yapılan artışla birlikte bayram ikramiyelerine yüzde 82 oranında zam gelmesi sonucu 2 bin TL'ye artış meydana geldi. EYT doğrultusunda emekli olacaklar bile 15,6 milyon emekli yararlanabilecek. Bilgin sözlerini TC sosyal devlet anlayışıyla emeklinin yanında olduğunu söyleyerek bitirdi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading