Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Şimşek'ten Hafize Gaye Erkan açıklaması: Aldığı karar şahsidir

Bakan Şimşek'ten Hafize Gaye Erkan açıklaması: Aldığı karar şahsidir

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan affını isteyen Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan hakkında açıklama yaptı.  

Ekonomi

16.02.2024, 12:29

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın görevinden affını istemesi üzerine bir açıklama yaparak Erkan'ın kararının şahsi olduğunu söyledi. 

Bakan Şimşek, görevinden affını isteyen Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın açıklamaları sonrası sosyal medyadan şu paylaşımı yaptı:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen ekonomi programımız, kesintisiz ve kararlılıkla devam etmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ekonomi ekibimize ve uyguladığımız programımıza desteği ve güveni tamdır.

Milyarlarca metreküp doğalgaz oluk oluk Türkiye'ye akacak: Türkiye'de doğalgaz hub'u oluşturacaklar Milyarlarca metreküp doğalgaz oluk oluk Türkiye'ye akacak: Türkiye'de doğalgaz hub'u... Haberi Görüntüle

"KARAR TAMAMEN ŞAHSİDİR VE KENDİ TAKDİRLERİDİR"

Merkez Bankası eski Başkanı Sayın Hafize Gaye Erkan'ın aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir. Aldığı bu kararı saygı ile karşılıyor ve ülkemize sunduğu kıymetli hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Önerim doğrultusunda yeni atanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı ve ekibine başarılar diliyorum.

Bu çerçevede ekip olarak güçlü işbirliği ve koordinasyon içinde fiyat istikrarı hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.

Image

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading