Yandex Metrica

Bakan müjdeyi verdi: 19 Mayıs'ta raylı sistem ücretsiz olacak!

Bakan müjdeyi verdi: 19 Mayıs'ta raylı sistem ücretsiz olacak!

Cumhurbaşkanlığı kararıyla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda Ankara, İstanbul ve İzmir'de toplu ulaşım ücretsiz olacak. 

Ekonomi

21.05.2024, 06:38

Yarın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Türkiye'nin dört bir yanıdna coşkuyla kutlanacak bayram öncesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, müjdeyi verdi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda; Marmaray, Başkentray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy Metro Hattı ücretsiz olarak hizmet verecek. duyurdu.

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı temmuz ayında: En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Milyonlarca emeklinin gözü kulağı temmuz ayında: En düşük emekli maaşı... Haberi Görüntüle

HEPSİ ÜCRETSİZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 29 Nisan tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan karar doğrultusunda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda Bakanlığa bağlı Marmaray, Başkentray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistem hattı ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy Metro Hattı'nın ücretsiz olarak hizmet vereceğini açıkladı.

Türkiye'nin en önemli ulaşım modlarından birisinin demiryolları olduğunun altını çizen Bakan Uraloğlu, ülkenin geleceği olan gençlerin çok önemli bir bölümünün trenlerle seyahat etmeyi tercih ettiği bilgisini verdi.

Nakite ihtiyacı olanlar dikkat! Bankalar faizsiz kredi yarışı: Limit 35 bin TL'ye kadar yükseldi! Nakite ihtiyacı olanlar dikkat! Bankalar faizsiz kredi yarışı: Limit 35... Haberi Görüntüle

YHT'DE İNDİRİMLİ SEYAHAT

Yüksek Hızlı Tren'le yolculuk yapanların yüzde 19.8'ini gençlerin oluşturduğunu belirten Bakan Uraloğlu, şunları kaydetti;

"TCDD Taşımacılık tarafından işletilen Yüksek Hızlı Tren, anahat ve bölgesel trenlerimizde gençlerimize yüzde 15 oranında indirim ve çeşitli oranlarda indirimli abonman seçenekleri sunuyoruz. Gençlerimiz, Yüksek Hızlı Trenlerimizin yanı sıra turistik trenlerimize de büyük ilgi gösteriyor. Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizin demiryolu sevgisiyle büyümesi çok önemli." 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading