SON DAKİKA
Bakan Karaismailoğlu tarih verdi! Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu açılıyor: Günlük 1 milyon 200 bin yolcuya hizmet verecek

Bakan Karaismailoğlu tarih verdi! Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu açılıyor: Günlük 1 milyon 200 bin yolcuya hizmet verecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2 Ekim'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle hizmete alınacak Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattının günlük 1 milyon 200 bin yolcuya hizmet verebilecek kapasitede ve 80 kilometre hıza sahip olduğunu belirterek, "Dünyanın en önemli havalimanlarından olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na raylı sistem bağlantısı sağlayarak bu alana ulaşımda hizmeti, konforu, güvenliği arttırıyoruz." dedi.

Ekonomi

23.01.2024, 19:52

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Pendik (Tavşantepe)-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattında incelemelerinin ardından Sabiha Gökçen Havalimanı istasyonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Akaryakıta yeni indirim! Brent petrol fiyatları çakıldı: Benzin ve motorinde... Haberi Görüntüle

2 EKİM'DE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN TEŞRİFLERİİYLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Hattın açılışını 2 Ekim Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleştireceklerini belirten Bakan Karaismailoğlu, salgın, savaş ve çatışmalar gibi nedenlerle dünyada, üretimlerin, yatırımların neredeyse durduğu şu dönemde, Türkiye'nin yarınlarına yaptığı çok önemli bir yatırımı daha halka sunmak için iki gün kaldığını, bu muhteşem projeyi İstanbul'a kazandırmanın heyecanını, mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

Üretim yakında başlayacak! Bir bölgemizden daha doğal gaz müjdesi geldi! Haberi Görüntüle

'7 HATTA İSTANBUL İÇİN 7/24 ÇALIŞIYORUZ'

Bakan Karaismailoğlu, "Ülkemiz genelinde 12 ilimizde 811,4 kilometre şehir içi raylı sistem hattı işletme altındadır. Dünyanın en büyük metropollerinden olan İstanbul'u modern raylı sistem ağlarıyla baştan başa donatmaya devam ediyoruz. İstanbul'da şu an itibarıyla Gayrettepe-Kağıthane-Eyüp-İstanbul Havalimanı, Başakşehir-Çam Sakura-Kayaşehir, Halkalı-Başakşehir-Arnavutköy-İstanbul Havalimanı, Altunizade-Ferah Mahallesi-Çamlıca Camii-Bosna Bulvarı Raylı Sistem Projesi, Kazlıçeşme-Sirkeci Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi, Bakırköy-Bahçelievler-Güngören-Kirazlı Bağcılar metro hattı ile açılışını pazar günü hep birlikte ve gururla yapacağımız Pendik-Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattının da dahil olduğu, 103,3 kilometrelik 7 hatta İstanbul için 7/24 çalışmaya devam ediyoruz." diye konuştu.

RAMAZAN PİDESİ FİYATI BELLİ OLDU! İstanbul, Ankara,İzmir ramazan pidesi ne... Haberi Görüntüle

'GÜNLÜK 1 MİLYON 200 YOLCUYA HİZMET VERİLEBİLECEK'

"Eser siyasetimizin değerli parçalarından ve asrın en önemli projelerinden biri olan Marmaray ile Levent-Hisarüstü metrosunun uzunluğu 80 kilometredir." diyen Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

Şu an İstanbul'un işletmede olan raylı sistem ağının toplam uzunluğu 263 kilometredir. Yapımı devam eden projelerimiz bittiğinde bu rakam 366,3 kilometreye yükselecek. 366 kilometre raylı sistemin tamamı AK Partili yönetimler tarafından yapımı tamamlanıp hizmete sunulmuş olacaktır.
Günlük 1 milyon 200 bin yolcuya hizmet verebilecek kapasitede ve 80 kilometre hıza sahip metro hattımızın açılışı için artık günleri değil saatleri geriye sayıyoruz. Son 48 saatin içerisindeyiz. Dünyanın en önemli havalimanlarından olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na raylı sistem bağlantısı sağlayarak, bu alana ulaşımda hizmeti, konforu, güvenliği artırıyoruz.

Uzmanlar ne bekliyor? Piyasaların gözü Merkez Bankası'nın faiz kararında Haberi Görüntüle

Halkalı-Kapıkule arası yolcu seyahat süresi azalıyor! Müjdeyi Bakan Uraloğlu verdi Haberi Görüntüle

İSTANBUL HAVALİMANLARI METROLARLA BULUŞUYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, bu hattın açılışının ardından Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattının Kağıthane-İstanbul Havalimanı kısmını milletin hizmetine sunacaklarını, İstanbul'un havalimanlarını metro ile buluşturacaklarını söyledi.

Daha sonra Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nden de geçecek olan Başakşehir-Kayaşehir metro hattının açılışını gerçekleştireceklerini aktaran Karaismailoğlu, ardından diğer metro hatlarını da bir bir İstanbulluların hizmetine açacaklarını ifade etti.

Ev hanımlarına müjde! 20-25 yıl evli kalan hanımlar emekli oluyor!... Haberi Görüntüle

'HAVALİMANLARIMIZ REKORDAN REKORA KOŞUYOR'

Bugüne kadar planlı yatırımlarla millete hak ettiği projeleri kazandırdıklarını anlatan Karaismailoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bundan sonra da kazandırmaya devam edeceğiz. Vizyonumuz sağlam. Stratejimiz hazır. Bugüne kadar, canla başla emek veren mesai arkadaşlarımızla yepyeni başarılara, gurur tablolarına imza attık, halkımıza sunduk. Biz gururluyuz, milletimiz memnum. Hatırlarsınız, Sabiha Gökçen Havalimanı'nı için 'Bu bölgeye havalimanı yapmak, Tuz Gölü'ne alabalık tesisi yapmaya benzer.' demişlerdi. Onların vizyonu da bu kadar. Sabiha Gökçen, havalimanı günlük yaklaşık 600 uçak ve 100 bin yolcuya her gün hizmet vermekte. Havalimanlarımız rekordan rekora koşuyor.

EMEKLİLERE YENİ MAAŞ ZAMMI MÜJDESİ! Emekli maaşları 15 bin TL'ye... Haberi Görüntüle

SGK Sigorta girişi 1991-1992-1994-1995-1997-1999 ve 2008 olanlara erken emeklilik fırsatı!... Haberi Görüntüle

 'TÜRKİYE HAVALİMANLARINDA KONFOR VAR'

İstanbul havalimanı Avrupa'da birinci, Sabiha Gökçen havalimanı Türkiye'nin 3., Avrupa'nın 8. en yoğun havalimanı oldu. Dünyada önde gelen havalimanları krizlerle boğuşarak kaos yaşarken Türkiye'deki havalimanlarında konfor var. Her daim milletimize, memleketimize, devletimize hizmet yolunda iki günümüzün eşit geçmemesi için gece gündüz çalışıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanı'mızın önderliğinde memleketimizin her bir noktasında vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Hayata geçirdiğimiz dev projelerle İstanbul'un değerine değer katıyoruz, İstanbulluların yaşam kalitesini yükseltiyoruz. Günübirlik tartışmalarla kaybedecek vaktimiz hiç yok. Türkiyemizi dört başı mamur lider bir ülke yapmaktan geri durmayacağız."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading