Yandex Metrica

Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi: Kurban Bayramı'nda ücretsiz olacak

Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi: Kurban Bayramı'nda ücretsiz olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Adil Karaismailoğlu, Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını açıkladı.

Ekonomi

23.01.2024, 19:29

Kurban Bayram tatili Kabine toplantısı kararı ile 9 gün oldu.

9 Temmuz'da idrak edeceğimiz Kurban Bayramı nedeniyle memleketlerine gidecek ya da tatil beldelerine gitmek için yola çıkacaklar tarafından bayramda köprü ve otoyolların ücretsiz olup olmadığı merak ediliyor.

İhbar et ödülü kazan! Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan vergi kaybını önlemek için dikkat çeken hamle! İhbar et ödülü kazan! Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan vergi kaybını... Haberi Görüntüle

KÖPRÜ VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ OLACAK

Konuyla ilgili müjdeyi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TRT Haber'e açıkladı.

Kurban Bayramı için müjde veren Karaismailoğlu, devletin işlettiği köprüler ve otoyolların bu bayramda da ücretsiz olacağını söyledi.

THY rekora uçuyor! Net karını açıkladı THY rekora uçuyor! Net karını açıkladı Haberi Görüntüle

YAP-İŞLET-DEVRET MODELİNE ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

Yap-işlet-devret modeline yönelik eleştirilere 1915 Çanakkale Köprüsü üzerinden cevap veren Karaismailoğlu, "Bakın daha 1 kuruş ödemedik. Proje bitti, 4 yıl gibi kısa bir sürede bitti. 2 milyar 545 milyon euroluk finansal giderin bir geri dönüşü olacak. Ortalama süreye geldiğinde artıya geçmeye başlayacak. 2040 yılına geldiğimizde bu projeler sayesinde bütün ulaştırma altyapı bakanlığı artık kendi gelirini kendi üreten bir bakanlık haline dönecek bu projeler sayesinde." dedi.

Emeklilere son dakika duyuru: 10 bin TL maaş emekliye 5 bin TL ikramiye anında verilecek! Emeklilere son dakika duyuru: 10 bin TL maaş emekliye 5... Haberi Görüntüle

'İKİ YIL GİBİ KISA BİR SÜREDE BİTİRİP VATANDAŞIMIZIN HİZMETİNE SUNUYORUZ'

Karaismailoğlu, İstanbul'da yapımını üstlendikleri Kağıthane-İstanbul Havalimanı hattının okullar açılmadan önce hizmete gireceğini belirtti.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi-Kayaşehir metro hattını da yaz sonu açmayı hedeflediklerini kaydeden Karaismailoğlu, "Gelişmiş ve çok yüksek metroyu İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapamayacağını söylediği için biz ondan hızlıca devraldık ve tam iki yıllık kısa bir sürede rekor bir zamanda bu metroyu bitirip vatandaşın hizmetine sunuyoruz." diye konuştu.

Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Karahan'dan enflasyon mesajı: Belirgin bir düşüşün eşiğindeyiz Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Karahan'dan enflasyon mesajı: Belirgin bir... Haberi Görüntüle

ÖNÜMÜZDEKİ YIL ANKARA-SİVAS HIZLI TREN HATTINI AÇIYORUZ'

Demiryolu yatırımlarını hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, 8 ilde olan hızlı tren hatlarını 52 ile çıkarmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Karaismailoğlu, önümüzdeki yılın ilk aylarında Ankara-Sivas hızlı tren hattını açacaklarını, onun yanında da devam eden tam 4500 kilometrelik demiryolu yatırımları olduğunu söyledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading