Yandex Metrica

Bakan Bilgin'den 'geçici işçiler' ile ilgili açıklama! TBMM'ye sevk edilecek

Bakan Bilgin'den 'geçici işçiler' ile ilgili açıklama! TBMM'ye sevk edilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Kabine Toplantısı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada geçici işçiler ile ilgili düzenlemeyi Meclise sevk edeceklerini ifade etti.

Ekonomi

03.05.2024, 09:07

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geçici işçilerle ile ilgili düzenleme açıklaması geldi. Bilgin, "Yarın geçici işçiler ile ilgili düzenlemeyi Meclise sevk edeceğiz” dedi.

Fahiş fiyat ve stokçulukla mücadele teklifi TBMM'de! Stokçuya kepenk kapatma cezası yolda Fahiş fiyat ve stokçulukla mücadele teklifi TBMM'de! Stokçuya kepenk kapatma... Haberi Görüntüle

MECLİSE SEVK EDİLECEK

Kabine Toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Bilgin, "Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili yasal düzenlemede taşerondan sözleşmeliye geçenlerin emeklilik şartını karşılama durumunda zorunlu emekliliğe sevk ediliyordu.Bunu kaldırdınız, 4B’liler için onların da talebi vardı? Rakam var mı?" sorusu üzerine, “Yetiştirebilirsek o mevzuya bunu da ekleyeceğiz. Zorunlu emeklilik şartını hepsinde kaldıracağız. Sayı az, işçiler kadar değil ama sayıya bakarak yapmıyoruz. Niye zorunlu emekli ediyoruz, bunu kaldıracağız. Eşit bir düzenleme için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu. Bakan Bilgin, yarın geçici işçiler ile ilgili düzenlemeyi Meclise sevk edeceklerini ifade etti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading