Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Bilgin'den emeklilere bayram ettirecek haber! O tarihte hesaplara 11 bin 500 TL yatacak

Bakan Bilgin'den emeklilere bayram ettirecek haber! O tarihte hesaplara 11 bin 500 TL yatacak

EYT, emekli maaşı ve bayram ikramiyesi müjdelerinin ardından emekli vatandaşların cebi bayramda bir nebze daha rahatlayacak. Bu kapsamda bayram öncesinde hesaplara 7 bin 500 TL'ye ek olarak 2 bin TL bayram ikramiyesi yatacak. Böylece emekliler 9 bin 500 TL toplu paraya sahip olacak. Bu tutara Kurban Bayramı ikramiyesi de eklendiğinde rakam 11 bin 500 TL'ye çıkacak.

Ekonomi

02.04.2024, 03:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta katıldığı bir canlı yayında en düşük emekli maaşının 2 bin TL'lik zam ile 7 bin 500 TL'ye yükselttiği müjdesini vermişti. Hem EYT'liler hem de emekliler bu müjdeyi olumlu karşıladı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise hem zamlı maaşların hem de ikramiyelerin yatacağı tarihi açıkladı.

Geçtiğimiz yıllarda 1.100 TL olarak ödenen emekli bayram ikramiyeleri yaklaşık olarak 80 zam ile 2 bin TL'ye yükseltildi. Bu ödemeler nisan ayında emeklilerin banka hesabına yatacak.

Emekli bayram ikramiyeleri ayın kaçında, ne zaman yatacak 2024? Emekli bayram ikramiyeleri ayın kaçında, ne zaman yatacak 2024? Haberi Görüntüle

18 MADDELİK KANUN TEKLİFİ MECLİS'TEN GEÇTİ

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılması, geçici işçilere kadro verilmesi ve emekliye verilen bayram ikramiyesinin tutarının 2 bin liraya yükseltilmesini içeren 18 maddelik kanun teklifini, TBMM Başkanlığı'na sunduklarını açıkladı.

Bu kanun teklifi Meclis'in onayından geçerek yasalaştı.

Böylece emeklilerin ve EYT'lilerin nisan ayında zamlı maaş ve ikramiye almasının önünde hiçbir engel kalmadı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading