Yandex Metrica

Bağ-kur, SSK emekli zammı belli oldu mu? 4 aylık enflasyon oranı yüzde kaç oldu?

Bağ-kur, SSK emekli zammı belli oldu mu? 4 aylık enflasyon oranı yüzde kaç oldu?

Emekli maaşlarına yapılacak zam oranı netlik kazanmaya başladı. 16 milyon emeklinin merakla beklediği maaş revizesi için gelişmeler yakından takip ediliyor. Peki 4 aylık enflasyon oranı yüzde kaç oldu? Emekli maaşlarına ne kadar zam gelecek?

Ekonomi

21.05.2024, 11:06

Mayıs ayına girilmesiyle birlikte gözler Nisan ayı enflasyon rakamlarına çevrildi. TÜİK tarafından yarın açıklanması beklenen Nisan ayı enflasyon rakamları ile birlikte 4 aylık enflasyon rakamları kesinleşmiş olacak geriye sadece mayıs ve haziran ayı enflasyonları kalacak.

Bu yılın başında 6,70, Şubat ayında 4,53 ve Mart ayında 3,16 olarak açıklanan enflasyon verisinin ardından SSK ve Bağ-Kur emeklisinin alacağı 3 aylık zam oranı 15,06 olarak hesaplandı. Nisan, Mayıs ve Haziran ayı verisinin eklenmesi ile birlikte emeklilerin Temmuz ayında alacağı nihai rakam belirlenmiş olacak. 

Aylık 9 bin 500 TL'ye eviniz olsun ister misiniz? TOKİ'de 2+1 ve 3+1 evler için dev kampanya başladı! Aylık 9 bin 500 TL'ye eviniz olsun ister misiniz? TOKİ'de... Haberi Görüntüle

2024 TEMMUZ EMEKLİ MAAŞI KAÇ TL OLACAK?

Ocak, Şubat, Mart ayı enflasyon rakamları ile birlikte enflasyon oranı 15,06 olurken Nisan ayı enflasyon verisinin açıklanması ile birlikte bu oran artış gösterecek. Mayıs ve Haziran ayı enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş revizesi belli olacak.

Bakan Göktaş müjdeyi verdi: 150 bin TL faizsiz evlilik kredisinde ödeme tarihi belli oldu Bakan Göktaş müjdeyi verdi: 150 bin TL faizsiz evlilik kredisinde... Haberi Görüntüle

2024'ÜN 6 AYLIK ENFLASYON BEKLENTİSİ YÜZDE KAÇ?

Emekli maaşlarına doğrudan etki edecek enflasyon rakamlarına ilişkin ön tahminde bulunan Merkez Bankası Piyasa Katılımcı Anketi göre 5 aylık enflasyon beklentisi 22,35 olurken 6 aylık beklentinin ise % 25 seviyelerinde olması bekleniyor. Eğer SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında maaş alan emeklilere ilave zam yapılmaz ise zam oranı % 25 seviyelerinde olacak.

Bir sabah milyoner olarak uyanabilirsiniz: Yatırımını ona yapanlar dikkat! Bir sabah milyoner olarak uyanabilirsiniz: Yatırımını ona yapanlar dikkat! Haberi Görüntüle

EMEKLİNİN TEMMUZ MAAŞI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

16 milyon emeklinin merak ettiği maaş zamları 3 Temmuz 2024 tarihinde TÜİK tarafından açıklanacak olan Haziran ayı enflasyon verisinin ardından netlik kazanacak. Enflasyon oranına ek refah payı artışı veya ilave bir zam yapılıp yapılmayacağı ise ilerleyen günlerde netlik kazanacak. 

Habere Tepki Ver

1

0

1

0

0

0

0

1

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Loading