Yandex Metrica

Sitede Ara

Avrupa'daki enerji krizinde zam listesi ortaya çıktı! En ucuzu Türkiye'de

Avrupa'daki enerji krizinde zam listesi ortaya çıktı! En ucuzu Türkiye'de

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası enerji krizine giren Avrupa ülkeleri doğalgaz ve elektrik fiyatlarıyla boğuşuyor. Hollanda doğalgazda İngiltere ise elektrikte zirvede. Başkent Ankara ise listenin son sıralarında.

Ekonomi

06.03.2024, 11:55

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte Putin'e kafa tutan Avrupa ülkeleri enerji krizi yaşıyor. Putin'in gaz vanalarını kapatmasıyla birlikte enerji tasarrufuna giden ülkeler, bir dizi önlemler almaya başladı. Vatandaşlar bu duruma isyan ederken doğalgaz ve elektrik fiyatları tavan yaptı. Her ülke fiyat artışıyla mücadele etmeye çalışıyor. Peki Avrupa'da en yüksek elektrik ve gaz kullanan ülke hangisi? Türkiye'de son durum ne?  

Emeklilerin cebi dolacak! Az önce açıkladı: Emekli maaş zammı ve Asgari ücret artış tarihi... Emeklilerin cebi dolacak! Az önce açıkladı: Emekli maaş zammı ve... Haberi Görüntüle

GAZ FİYATININ EN YÜKSEK OLDUĞU ÜLKE HOLLANDA

29 ülkede yapılan incelemeye göre, Avrupa ülkeleri içinde 1 metreküplük gazın fiyatının en yüksek olduğu ülke Hollanda. Hollanda'da konutlarda doğalgazın 1 metreküpü 66.59 TL'den (3.6 euro) satılıyor. Hollanda'yı Danimarka, İsveç ve Almanya izliyor. Danimarka'da 1 metreküp gazın fiyatı 61.16 TL (3.3 euro). İsveç'te bu rakam 46.2 TL (2.5 euro). Almanya'da ise 43.32 TL (2.3 euro). Gazda en ucuz ülkeler arasında ise Sırbistan, Macaristan ve Ukrayna yer alıyor.

Küresel ekonomide yeni dönem! Suudi Arabistan Petrodolar anlaşmasını yenilemedi Küresel ekonomide yeni dönem! Suudi Arabistan Petrodolar anlaşmasını yenilemedi Haberi Görüntüle

ANKARA'DAKİ ARTIŞ: 109

Sabah gazetesinin aktardığı bilgiye göre; Avrupa başkentlerine bakıldığında da fiyatlarda bir yıllık artış korkunç boyutlarda. İngiltere'nin başkenti Londra'da konutlarda doğalgazın fiyatı yüzde 522 arttı. Almanya'nın başkenti Berlin'de 493, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da 466, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da 409, İtalya'nın başkenti Roma'da yüzde 188 artış yaşandı. Ankara'da ise konutlarda doğalgazın fiyatı bir yılda TL bazında yüzde 109 arttı.

Deponuzu hemen fulleyin! Benzine o tarihte dev zam geliyor! Gece yarısından itibaren geçerli olacak Deponuzu hemen fulleyin! Benzine o tarihte dev zam geliyor! Gece... Haberi Görüntüle

ELEKTRİĞE EN ÇOK İNGİLİZLER ÖDÜYOR

Enerji tasarrufuna giden Avrupa ülkelerindeki elektrik fiyatları el yakıyor. 34 ülkede konutlardaki elektrik fiyatları incelendi. 1 kilovatsaat başına elektriğin fiyatının en yüksek olduğu ülke İngiltere. İngiltere'de 1 kiolavtsaat elektrik 11.79 TL'ye (0.64 euro) satılıyor. İngiltere'den sonra elektriği en pahalı kullanan ülke Danimarka. Danimarka'da fiyat 10.1 TL (0.542 euro), İtalya'da 9.99 TL (0.541 euro), Hollanda'da 9.38 TL (0.544 euro), Almanya'da ise 9.31 TL (0.507 euro).

Psikolojik sınır aşıldı: Gram altından rekor üstüne rekor! Artık tutmak imkansız Psikolojik sınır aşıldı: Gram altından rekor üstüne rekor! Artık tutmak... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE GAZDA DA ELEKTRİKTE DE UCUZ

Türkiye ise konutlarda kullanılan elektrik de doğalgaz da Avrupa ülkelerinden çok daha ucuz. Ülkemizde 1 metreküp gazın fiyatı 4.72 TL (0.2570 euro). 1 kilovatsaat elektriğin fiyatı ise 1.45 kuruş (0.07 euro).

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading