Yandex Metrica
SON DAKİKA
Asgari ücrette yeni artış olur mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde niteliğinde açıklama

Asgari ücrette yeni artış olur mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde niteliğinde açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO zirvesi dönüşü gazetecilere konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Asgari ücrette yeni artış olur mu?' sorusuna 'Yıl ortasında bakılır, gerekirse işçimizden esirgemeyiz' şeklinde yanıt verdi.

Ekonomi

23.01.2024, 19:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO zirvesi dönüşü gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken ''Asgari ücrette yeni artış olur mu?'' sorusuna da yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılbaşında asgari ücret ve memur maaş zammı belirlendikten sonra ''Gerekirse yıl ortasına doğru enflasyon ve günün koşulları değerlendirilerek tekrar bir değerlendirme yapılabilir'' ifadelerini kullanmıştı.

Yatırımını bu altından yana kullananlar kuyumcuya koştu! En çok satılan... Haberi Görüntüle

'YIL ORTASINDA BAKILIR, GEREKİRSE İŞÇİMİZDEN ESİRGEMEYİZ'

NATO dönüşü konuşan gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Yıl ortasında asgari ücretle ilgili yeni bir gelişme, bir zam olur mu? Bir de emekliler için bayram ikramiyesi ödeniyor, onların da bir zam beklentisi var, emeklilere de bir müjdeniz olacak mı?'' sorusuna ''Şu anda daha üçüncü aydayız. Yıl ortasına geldiğimiz zaman zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanım da önüme mevcut durumu getirir. Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne kadar samimi görüş alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler neticesinde de yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır.'' şeklinde yanıt verdi.

Geçtiğimiz günlerde masada işçi adına pazarlıkları yürüten Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da ''Biz bir davet gelirse zevkle o masaya otururuz.'' demişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading