Yandex Metrica
SON DAKİKA
Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? İşte en güçlü oran

Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? İşte en güçlü oran

Asgari ücrete yapılacak zamla ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Her zaman olduğu gibi bu süreci işçi ve işveren temsilcilerimizle birlikte uzlaşma ve mutabakat anlayışıyla hassasiyetle yürüteceğiz. Şartlar ne olursa olsun geleceğin güçlü, müreffeh Türkiye'sini birlikte inşa edeceğimize inanıyorum." ifadelerini kullandı. Peki asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? İşte en güçlü oran...

Ekonomi

23.01.2024, 21:47

Milyonlarca çalışan işçinin gözü kulağı asgari ücrete yapılacak zamma çevrildi. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun bir otelde düzenlenen "Ortak Yarınlar Programı" ödül töreninde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrete yapılacak zamla ilgili önemli mesajlar verdi.

27 Şubat akaryakıt fiyatları! Benzin ve motorine yeni zam var... Haberi Görüntüle

''SÜRECİ HASSASİYETLE YÜRÜTECEĞİZ''

11 Aralık'ta, 2024 yılı asgari ücret seviyesini belirlemek üzere komisyon toplantılarına başlayacaklarını belirten Bakan Işıkhan, "Her zaman olduğu gibi bu süreci işçi ve işveren temsilcilerimizle birlikte uzlaşma ve mutabakat anlayışıyla hassasiyetle yürüteceğiz. Şartlar ne olursa olsun geleceğin güçlü, müreffeh Türkiye'sini birlikte inşa edeceğimize inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Evlenecek çiftler dikkat! 150 bin TL evlilik kredisi almak için... Haberi Görüntüle

TOPLANTI TARİHİ BELLİ OLDU

Bakan Işıkhan, dün AA muhaberine yaptığı açıklamada ise "Bu doğrultuda paydaşlarımız ile görüşerek ilk toplantımızı 11 Aralık Pazartesi günü saat 14.00'te yapmaya karar verdik. Çalışanlarımızı ve çalışma barışını korumak her daim en önemli görevimiz oldu. Önümüzdeki dönemde, enflasyonun da kontrol altına alınmasıyla, üretim yoluyla büyümenin sürdürüleceğine; ülkemizi, yatırım ve istihdam alanlarında daha da iyi bir noktaya taşıyacağımıza olan inancımızı korumaktayız." dedi.

Merkez Bankası kararı açıklamıştı: Kredi kartı kullananlar merakta! Yeni düzenleme... Haberi Görüntüle

EN AZ YÜZDE 40 ARTIŞ

Kulislerde konuşuluna göre; 2024 yılında asgari ücretin yüzde 40-50 arasında zamla 15 bin 962 ile 17 bin 103 lira arasında olması bekleniyor. Temmuz ayında yüzde 34 zamla net 11 bin 402 liraya çıkan asgari ücrette memur maaş artışı baz alındığında yüzde 50 artışla net tutarın 17 bin 103 liraya yükselmesi bekleniyor. Asgari ücrete 6 aylık enflasyona göre artış yapılırsa net 15 bin 962 lira olacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading