Yandex Metrica

Sitede Ara

Asgari ücrete ara zam yapılacak mı? Bakan Bilgin canlı yayında açıkladı

Asgari ücrete ara zam yapılacak mı? Bakan Bilgin canlı yayında açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, "asgari ücrete yeni zam gelir mi?" sorusuna yanıt verdi. Bakan Bilgin, ''Ben gerekmeyeceğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın da dediğin gibi beklenmedik olağandışı bir durum olursa. Ancak bunun tam tersi yaşanıyor. Enflasyon düşüyor. Düşmeye de devam edecek. Merkez Bankası'nın da açıkladığı tahmin rakamları bu yönde.'' dedi.

Ekonomi

23.01.2024, 20:22

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, A Haber canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı.

Gözler temmuz ayına çevrildi: Emekli maaşına yapılacak zam netleşti Gözler temmuz ayına çevrildi: Emekli maaşına yapılacak zam netleşti Haberi Görüntüle

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM GELİR Mİ?

"Asgari ücrete yeni zam gelir mi?" sorusunu yanıtlayan Bakan Bilgin, "Ben gerekmeyeceğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın da dediğin gibi beklenmedik olağandışı bir durum olursa. Ancak bunun tam tersi yaşanıyor. Enflasyon düşüyor. Düşmeye de devam edecek. Merkez Bankası'nın da açıkladığı tahmin rakamları bu yönde. Yıl sonunda yüzde 30'un altında yüzde 20'lerde bir enflasyon ile karşılaşacağız. Enflasyonun yüzde 20'lere gerilediği bir ortamda da yaptığımız artış asgari ücretlilerin alım gücünün korunmasını sağlayacaktır.'' ifadelerini kullandı.

Beklenen çifte zam kapıya dayandı: Benzin ve motorine zam geliyor? Beklenen çifte zam kapıya dayandı: Benzin ve motorine zam geliyor? Haberi Görüntüle

"EYT'DE İLK MAAŞ MART AYINDA''

TBMM'de imzaya açılan EYT düzenlemesiyle ilgili de konuşan Bakan Bilgin, "EYT'de ilk maaşların Mart'ın 1'inde ödenmesini bekliyoruz. Buna hazırlıklarımızı yaptık. EYT tarihinde bir esneme olmaz ama erken olabilir. Süreç Meclis'in iradesindedir" açıklamasında bulundu.

PTT destek paketi onaylandı: 18 - 55 yaş arasına destek ödemesi yapılacak PTT destek paketi onaylandı: 18 - 55 yaş arasına destek... Haberi Görüntüle

9 EYLÜL 1999 TARİHİ ESNETİLEBİLİR Mİ?

EYT ile ilgili 9 Eylül 1999 tarihinin geriye doğru esnetilmesinin gündemde olmadığını belirten Bakan Bilgin, "EYT'li maaşında düşük zam iddiası doğru değildir" ifadelerini kullandı.

Bayramda nakit ihtiyacı olanlar dikkat: Bu 5 banka faizsiz kredi verecek! Bayramda nakit ihtiyacı olanlar dikkat: Bu 5 banka faizsiz kredi... Haberi Görüntüle

GEÇİCİ İŞÇİLERİN DURUMU

Geçici işçilerin durumuna da değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, "Geçici işçi sorununu seçim öncesi çözeceğiz. EYT'den sonra Meclis'e getireceğimiz konulardan birisi de budur" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading