banner2

Araç sahipleri dikkat! Bunu yapmayan trafiğe çıkar çıkmaz ceza yiyecek! Son 4 gün

Araç sahipleri dikkat! Motorlu Taşıt Vergisi MTV'ye dair flaş bir gelişme yaşandı. Motorlu Taşıt Vergisi MTV ödemesi için 4 gün kaldı. Motorlu Taşıt Vergisi MTV Ocak taksitini ödeyemeyenler trafiğe çıkamayacak. Detaylar haberimizde...

Ekonomi 29.01.2023, 11:32
Abone ol
Araç sahipleri dikkat! Bunu yapmayan trafiğe çıkar çıkmaz ceza yiyecek! Son 4 gün

Araç sahiplerini ilgilendiren gelişme meydana geldi. Bankalar mobil uygulamaları veya Gib.gov.tr üzerinden yapılan MTV borç ödeme seçeneklerinde taksit sayıları çeşitlilik gösteriyor. Bazı bankalar sadece 2 taksit yaparken bazıları ise 4 taksite kadar ödemeyi taksitlendiriyor.

MTV ÖDEME SEÇENEKLERİNİN DETAYLARI

Çalışılan bankanın mobil uygulaması, internet bankacılığı veya Gib.gov.tr üzerinden kolayca MTV ödeme için işlem yapılabiliyor. Bankaya ya da Vergi dairesine gidip uzunca kuyruk beklenemiz yerine kredi kartı ile MTV ödeme yapılabiliyor.

MTV ödemesi kredi kartının hesap kesim tarihi sonrası yapıldığı zaman ödeme bir ay daha erteleniyor. Örnek verecek olursak, hesap kesim tarihi 17/01/2023 olan kredi kartı sahibi 18/01/2023 tarihinde yaptığı ödeme ile süresi 1 ay daha uzamış oluyor.

Bankaların kampanya tarihleri dışında yapılan ödemeler cezaya giriyor ve taksit imkanından yararlanılamıyor. Bu bağlamda belirtilen tarihler arasında ödeme yapılması son derece önemli.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!