SON DAKİKA
Arabayla dışarı çıkarken 2 kere düşünün! 2024 yılı için dev bankadan akılalmaz tahmin: Brent petrol tarihi rekor kıracak

Arabayla dışarı çıkarken 2 kere düşünün! 2024 yılı için dev bankadan akılalmaz tahmin: Brent petrol tarihi rekor kıracak

Aralık ayının başında 84 dolara kadar ulaşan Brent petrol fiyatları, daha sonra 78,88 dolara kadar gerileyerek düşüş yaşadı. Ancak, bu düşüş dünyanın birçok ülkesinde etkili olurken Türkiye'de herhangi bir etkiye neden olmadı. Arabayla dışarı çıkarken 2 kere düşünün. 2024 yılı için dev bankadan akılalmaz tahmin. Brent petrol tarihi rekor kıracak.

Ekonomi

23.01.2024, 21:47

ABD merkezli çokuluslu yatırım bankası Goldman Sachs, Brent ham petrol fiyatlarında artış beklentisi içerisinde. Eğer bankanın bu tahmini gerçekleşirse, akaryakıt fiyatlarında önemli bir yükselişin kapıda olduğu düşünülüyor.

Koşun kombileri kısın! Dogalgaza dev zam gelecek! O tarihten itibaren... Haberi Görüntüle

2024 ekonomisi için olumlu sinyaller! Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi açıkladı: 10... Haberi Görüntüle

ARABAYLA DIŞARI ÇIKARKEN 2 KERE DÜŞÜNÜN

1 Aralık'ta 84 dolar seviyesine yükselen Brent petrol fiyatları, sonrasında 78,88 dolara kadar gerileyerek dünya genelinde etkili olurken, Türkiye'de bu düşüşe rağmen herhangi bir indirim gerçekleşmedi.

ABD merkezli çokuluslu yatırım bankası Goldman Sachs, elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, bu artışın petrol talebini ve üretimini etkileyeceği yönünde bir tahminde bulundu. Goldman Sachs, elektrikli araç sayısındaki artışın 2050 yılına kadar günlük 6 milyon varil petrol üretimini ortadan kaldırabileceğini tahmin ederken, bu durumun OPEC+ grubunun pazar payını azaltarak petrol fiyatlarını yükseltebileceği belirtildi.

15 Şubat Tarım Kredi Marketlerinde indirimler devam ediyor! Tarım Kredi... Haberi Görüntüle

2024 YILI İÇİN DEV BANKADAN AKILALMAZ TAHMİN

Dev Banka, OPEC+ grubunun üretim kesintilerine devam etmesinin pazar payında azalmaya yol açacağını belirterek, Brent ham petrolünün 2024 yılında 80-100 dolar aralığında olması yönünde bir tahminde bulundu. Banka, Aralık 2024 Brent tahmininin 93 dolar/varil olduğunu ancak bu tahminin aşağı yönlü risklere sahip olduğunu ifade etti. Petrol talebindeki güçlü büyüme ve ABD'deki arz artışındaki yavaşlamanın etkisiyle OPEC arzının düşük kalmasını bekleyen banka, Brent petrolün varil fiyatının 2024 yılında 80-100 dolar aralığında seyredeceğini öngördü. Ancak, bu tahminin gerçekleşmesi durumunda dolar kurundaki yükselişin etkisiyle akaryakıt fiyatlarının 50 liraların üzerine çıkma ihtimaline dikkat çekti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading