Yandex Metrica

Antalya turizmde rekor kırdı! Tüm zamanların en iyi başlangıcı

Antalya turizmde rekor kırdı! Tüm zamanların en iyi başlangıcı

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre Antalya, turizmde rekor kırdı. Açıklanan verilere göre; Antalya yılın ilk 4 ayında 2 milyon 66 bin 962 yabancı turisti ağırladı. Bu sayının Antalya turizminde tüm zamanların en iyi başlangıcı olarak tarihe geçtiği belirtildi. Antalya'yı en çok Alman turistler ziyaret ederken Ruslar, ikinci sırada yer aldı.

Ekonomi

03.05.2024, 10:23

Turistlerin tatil için en çok ziyaret ettiği ve büyük ilgi çeken illerden biri olan Antalya, turizmde yeni bir rekora imza attı. Açıklama Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan geldi.

Açıklanan verilere göre; Nisan ayında Antalya'yı ziyaret eden turist sayısı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %4,86 artışla 1 milyon 61 bin 26 olarak kaydedildi. Bu, tüm zamanların en yüksek nisan ayı verisi oldu. 259 bin 717 ziyaretçi sayısıyla Almanya, Nisan ayında birinci sırada yer alırken onu 194 bin 949 turistle Rusya ve 141 bin 497 ziyaretçiyle İngiltere takip etti.

Ticaret Bakanlığı'ndan emlakçılar için yeni karar: O şart kaldırıldı! Ticaret Bakanlığı'ndan emlakçılar için yeni karar: O şart kaldırıldı! Haberi Görüntüle

EN ÇOK TURİST ALMANYA'DAN

Yılın ilk dört ayında gelen turist sayısına bakıldığında Antalya'ya en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında 539 bin 663 ziyaretçi ile Almanya zirveyi kimsey kaptırmadı.

Ünlü ekonomist yatırım sırrını açıkladı: Bu fiyattan gözünüz kapalı alın! 2 ay sonra paraya para demeyeceksiniz! Ünlü ekonomist yatırım sırrını açıkladı: Bu fiyattan gözünüz kapalı alın!... Haberi Görüntüle

RUSLAR İKİNCİ SIRADA

366 bin 783 ziyaretçiyle Rusya'nın ikinci olduğu sıralamada, İngiltere de 266 bin 120 ziyaretçi ile üçüncü sırada yer aldı. Polonya, Hollanda, İran, Belçika, Ukrayna, Fransa ve Litvanya, İngiltere'nin ardından sırasıyla Antalya'ya en çok ziyaretçi gönderen ülkeler oldu.

Kafasına göre ceza yazan yandı: Fahri Trafik Müfettişliği şartlarında dikkat çeken değişiklik! Resmi Gazete'de yayımlandı Kafasına göre ceza yazan yandı: Fahri Trafik Müfettişliği şartlarında dikkat... Haberi Görüntüle

EN ÇOK ARTIŞ KAYDEDEN ÜLKELER SIRALAMASI

Antalya'ya en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında 539 bin 663 ziyaretçiyle Almanya'nın birinci olduğu aktarılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Rusya Federasyonu'nun 366 bin 783 ziyaretçiyle ikinci olduğu sıralamada, İngiltere de 266 bin 120 ziyaretçiyle üçüncü sırada yer aldı. Polonya, Hollanda, İran, Belçika, Ukrayna, Fransa ve Litvanya, İngiltere'nin ardından sırasıyla Antalya'ya en çok ziyaretçi gönderen ülkeler oldu. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ana pazar ülkelerden gelen turist sayısında, Almanya'nın yüzde 21, İngiltere'nin yüzde 32, Polonya'nın yüzde 30, İran'ın yüzde 52, Belçika'nın yüzde 42, Ukrayna'nın yüzde 51 ve Fransa'nın yüzde 52 oranlarında artış kaydetmesi dikkati çekti."

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Ekonomi


Loading