SON DAKİKA
Anne ve babalar şimdi ne yapacak? Servis ücretlerine tarihi zam

Anne ve babalar şimdi ne yapacak? Servis ücretlerine tarihi zam

Yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde okul servisi ücretlerine en az yüzde 40 zam yapılacağı iddia edildi.

Ekonomi

23.01.2024, 19:38

2022-2023 eğitim yılı öncesinde öğrenci ve velilere kötü haber geldi. Nisan ayında yapılan zammın ardından okul servislerine yüzde 40 oranında bir zam daha yapılacağı iddia edildi. Bu zam yapılırsa servis ücretleri en az 6 bin 600 lira olacak.

Asgari ücrete ara zam gelecek mi, gelir mi 2024? Asgari... Haberi Görüntüle

AY SONUNDA KESİNLEŞECEK

İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği (İSTAB) Başkan Vekili Aziz Baş, zam oranının ne kadar olacağını öngöremediklerini, "maliyet artışlarına göre fiyatlarda güncelleme yapılacağını" belirtti.

Yeni Şafak’tan Mehmet Ali Parto’nun haberine göre, İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Günhan Sınar şunları söyledi:

"Şu anda servislerimiz haftada beş gün olarak hizmet veriyor. Yıllık ücretler sekiz buçuk ay olarak hesaplanıyor. Peşin ödemelerde yüzde 5 indirim gerçekleşiyor. Ayrıca bu ücretlere ek, ilkokul ve ortaokullarda rehber personel var. Bu fiyatlara yüzde 35 rehber personel ücreti ekleniyor. Etüt için kullanılan servislerde, fiyatlara yüzde 30 daha ekleniyor."

Yeni fiyat tarifesiyle ilgili teklifler 15-20 Ağustos tarihleri arasında UKOME’de tartışılacak ve ay sonunda kesinleşecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading