Yandex Metrica

Sitede Ara

Aman dikkat! Bu ay sonuna kadar yaptın yaptın: Farkın yüzde 90'ı silinecek: Trafik cezalarından peşin ödemede yüzde 25 indirim!

Aman dikkat! Bu ay sonuna kadar yaptın yaptın: Farkın yüzde 90'ı silinecek: Trafik cezalarından peşin ödemede yüzde 25 indirim!

Milyonlarca vatandaşı derinden etkileyen bir gelişme yaşandı. İçerisinde bulunduğumuz ayın sonuna kadar başvuru yapanlar biriken ceza ve faizin yüzde 90’ından kurtulacağı ifade edildi. Trafik cezasını yapılandıranlara da bir müjde geldi. Cezaları peşin ödediğiniz takdirde anaparadan yüzde 25 indirim sağlanacak.

Ekonomi

23.01.2024, 20:51

Milyonlarca vatandaşın cebini rahatlatacak yeni bir açıklama geldi. 14 milyon vatandaşın 362 milyar liralık borcunu yakından ilgilendiren bir açıklama yapıldı. Yapılandırma yasası (7440 sayılı kanun) 12 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak resmiyet kazanmıştı. Bu doğrultuda; 31 Aralık 2022’den önce doğan vergi ve prim borçları ile başvuru tarihine kadar tebliğ edilen idari para cezaları yapılandırılabilecek. Bu doğrultuda trafik cezaları, motorlu taşıtlar vergisi (MTV) borçları, öğrenim ve katkı kredisi borçlarını yapılandırmak için 31 Mayıs’a kadar başvuru yapılabilecek. Köprü ve otoyol kaçak geçişleri yapılandırma kapsamında olacak. İlk taksit ile peşin ödemeler 3 Temmuz’a kadar yapılacak.

Motosiklette vergi oyunu yapanlar yandı! Maliye fırsatçıların gözünün yaşına bakmayacak Motosiklette vergi oyunu yapanlar yandı! Maliye fırsatçıların gözünün yaşına bakmayacak Haberi Görüntüle

FARKIN YÜZDE 90'I SİLİNECEK

Yasayla vergi daireleri tarafından tahsil edilecek olan 2 bin lira altındaki borçlar da siliniyor. Ehliyetler iade ediliyor. Yapılandırılan borçların gecikme faiz ve cezaları siliniyor ve daha düşük bir enflasyon farkı eklenerek 48 ayda ödenmesi sağlanıyor. Peşin ödeyenlere ise enflasyon farkından yüzde 90 indirim yapılıyor. Tarihi fırsat sunan düzenleme özellikle trafik cezası borcu olanların elini rahatlatacak detayları içeriyor. Buna göre; trafik cezasını yapılandırıp ilk taksit ödeme tarihi içinde peşin ödeyenlere, ceza anaparası üzerinden yüzde 25 indirim yapılıyor. Enflasyon farkının da yüzde 90’ı siliniyor.

Zamların adresi oldu!  İSPARK'a dudak uçuklatan yeni zam: İşte yeni tarife... Zamların adresi oldu! İSPARK'a dudak uçuklatan yeni zam: İşte yeni... Haberi Görüntüle

Dar gelirli vatandaşa doğalgaz müjdesi! Tarife sistemiyle cepler rahat edecek Dar gelirli vatandaşa doğalgaz müjdesi! Tarife sistemiyle cepler rahat edecek Haberi Görüntüle

TRAFİK CEZALARINDA YÜZDE 25 İNDİRİM

2021’de kesilen 2 bin 453 liralık bir borç yüzde 85 gecikme faiziyle bugün 4 bin 538 liraya çıkıyor. Bu borç yapılandırıldığında yüzde 12.75’lik (312.76 lira) yeni enflasyon farkıyla 2 bin 765.76 lira oluyor. Borç 36 taksitte yani 3 yılda ödenirse taksit katsayısıyla yeni tutar 3 bin 512 lira oluyor. Eğer bu borç tek seferde yani peşin ödenmek istenirse bu durumda 2 bin 453 liralık trafik cezasının anaparasından yüzde 25 indirim yapıldığı gibi eklenen 312.76 liralık enflasyon farkının yüzde 90’ı da siliniyor. Böylece toplam ödenecek borç 1.871 liraya düşüyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading