Yandex Metrica

Sitede Ara

Altın fiyatlarında yer yerinden oynayacak! Herkes bu haberi bekliyordu: Pazartesi günü açıklıyor

Altın fiyatlarında yer yerinden oynayacak! Herkes bu haberi bekliyordu: Pazartesi günü açıklıyor

Altın fiyatlarında yaşanan sert dalgalanmalar yarın açıklanacak önemli veriyle birlikte yön arayışını tayin edecek. Yatırımcılar, gelen rakamlarla birlikte altın pozisyonlarını korumak, yeni alım yapmak ya da satmak noktasında harekete geçecek.

Ekonomi

23.01.2024, 20:39

24 ayar külçe altının gram satış fiyatı bu hafta yüzde 0,16 azalışla 1.221 liraya, Cumhuriyet altınının satış fiyatı da yüzde 0,15 kayıpla 8 bin 183 liraya geriledi.

Ahlatcı Yatırım tarafından hazırlanan altın analizinde şu ifadelere yer verildi: "Yükselişlerini sınırlandıran ons altında ABD büyüme verisi öncesinde 1970 dolar seviyelerinde fiyatlamalar gözlendi. Verinin hemen ardından spot piyasada altının onsu 1975 dolar üzerinde fiyatlama gördükten sonra 1965 dolar seviyelerine tekrar geri çekildi.

Masada asgari ücret var! Kulislerde o rakam konuşuluyor: İşte beklenen yeni ücret Masada asgari ücret var! Kulislerde o rakam konuşuluyor: İşte beklenen... Haberi Görüntüle

KURDA KADEMELİ YÜKSELİŞLER GÖZLENİYOR

5 günlük üssel ortalaması 1968 dolar üzerinde fiyatlama görüldü. Direnç seviyeleri olarak ise 1980 dolar ve yükseliş hareketlerinin devamında ise 1985 ve 1990 dolar seviyeleri takibimizde olacak.

Kurda kademeli yükselişler gözlenirken ons altın tarafında 1955 dolar ile 1980 dolar arasında fiyatlamalar gözlendi. Ons altındaki hareketlerden etkilenen gram altında ise 1223 TL seviyesinde en yüksek fiyatlama gözlendi.

5 Günlük üssel ortalaması 1209 dolar üzerinde seyrine devam eden gram altında onstaki yükselişler yön belirleyici olmaya devam ediyor. 1220 TL ana direnç seviyesi olarak takip edilecek. Bu seviye üzerinde 1225 TL ve 1230 TL seviyeleri direnç bölgeleri izlenecek.

Köprüden önce son çıkış! Uzmanlar bas bas bağırıyor: Altın almayan pişman olacak! İşte güncel fiyatlar Köprüden önce son çıkış! Uzmanlar bas bas bağırıyor: Altın almayan... Haberi Görüntüle

GERİ ÇEKİLMELERDE 1215 TL DESTEK NOKTASI

Geri çekilmelerde 1215 TL destek bölgesi takip edilirken bu seviye altında fiyatlama için 1210 TL ve 1200 TL destek bölgeleri takibimizde olacak."

Galericiler araç alım-satımındaki durgunluktan şikayetçi: 'Çözüm bulunmazsa galericiler bitecek' Galericiler araç alım-satımındaki durgunluktan şikayetçi: 'Çözüm bulunmazsa galericiler bitecek' Haberi Görüntüle

ENFLASYON VERİSİ AÇIKLANIYOR

İnfo Yatırım tarafından hazırlanan piyasa analizinde ise şu ifadelere yer verildi: "3 Nisan Pazartesi günü TÜİK tarafından yurt içinde enflasyon verisi açıklanacak.

Baz etkisi nedeniyle Türkiye'de enflasyonun gerilemesinin sürmesi bekleniyor. Aylık bazda %3 artış beklenirken, olası verinin gelmesi ile yıllık bazda enflasyonun %51,4'e gerilemesi bekleniyor. 

 Baz etkisi nedeniyle son aylarda sert geri çekilen enflasyonda deprem etkilerinin önümüzdeki aylarda arz talep dengesizliğine bağlı olarak fiyatlar genel düzeyine yansıyabileceğini düşünüyoruz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading