Yandex Metrica

Altın fiyatları: İslam Memiş gelecek haftayı işaret etti

Altın fiyatları: İslam Memiş gelecek haftayı işaret etti

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş dolar, euro ve borsa ile altın ve gümüş fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gram altında bu hafta için kar satışları beklentisini yineleyen Memiş, önümüzdeki hafta ciddi yükseliş beklediğini söyledi.

Ekonomi

20.05.2024, 22:11

Finans analisti İslam Memiş, "Altın ve gümüş düşecek mi?" başlıklı videosunda, "Borsada yükselişler devam eder mi? Elime TL geçti ne yapmalıyım? Altın ve gümüş için yeni fırsat olur mu? Erken seçimin nasıl etkileri olabilir?" gibi sorulara yanıt aradı.

Açıklamalarının yatırım tavsiyesi olmadığına dikkati çeken Memiş, şöyle devam etti:

"Borsa İstanbul'da yüzde 0.89'luk değer artışı var. Borsa tarafında beklemeyi tercih ediyorum. Yıl içinde dalgalanacak bir borsa endeksi takip ediyorum. Dip olarak 4400, zirve olarak 6500'ü takip edeceğim.

Dolar TL ekranlarda 18.80. Serbest piyasalarda 19.04-07 aralığında dolar TL kuru var. Yine yatay süreç devam ediyor. Özellikle dolar endeksinin 102'inin altına sarkmasıyla biz içeride dolar TL kurunun baskılandığını görüyoruz. Euro TL kuru pozitif seyirde. Ekranlarda 20.42, serbest piyasalarda 20.64-72 lira aralığında. Euro dolar paritesi 1.07'ye kadar sarkmıştı, hızlı toparlanma oldu. 1.09'u direnç seviyesi olarak takip ediyorduk. Euro dolar paritesi kısa vade için direnç seviyesini tamamladı. Buradan tekrar geri çekilme bekliyorum."

Peş peşe gelen rekorlar devler ligine çıkardı: Türkiye dünya pazarında yükseliyor! Peş peşe gelen rekorlar devler ligine çıkardı: Türkiye dünya pazarında... Haberi Görüntüle

"ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA 1230'LARI KONUŞUYOR OLACAĞIZ"

Memiş, sonrasında da altın fiyatlarına değindi.

Altının onsunda yeniden toparlanma olduğunu ve 1920 dolar seviyelerine yükseldiğini ifade eden Memiş, "Enflasyon rakamlarının iyi gelmesi, ons altını pozitif etkiledi. 1920 dolar seviyesinde olsa da benim kar satışı beklentim devam ediyor. 1860, 1850 dolar seviyesini beklemeyi tercih ediyorum. Gram altın TL ekranlarda 1165 lira seviyesinde. 1179-1184 lira aralığında. Ons altından kaynaknanan değer artışı görüyoruz. 1190 lira seviyesi yukarıda güçlü bir direnç seviyesi. Buradan tekrar kar satışı ile düşüş bekliyorum ancak önümüzdeki hafta 1230'ları konuşuyor olacağız. Altın alımı yapacak olanlar ons tarafını yakından takip etmeli. Çünkü dolar tarafı stabil, onu takip etmiyoruz." değerlendirmelerinde bulundu.

Ödemelerde bayram değişikliği! Paralar bugün hesaplarda Ödemelerde bayram değişikliği! Paralar bugün hesaplarda Haberi Görüntüle

"ELİMİZDEKİ ALTIN VE GÜMÜŞLERİMİZİ TUTMAYA GAYRET GÖSTERİYORUZ"

Finans analisti Memiş, gram altının ardından diğer güvendiği emtia olan gümüşle ilgili ise şu tahminleri yaptı:

"Gümüşün ons fiyatı 24.13 dolar seviyesinde. 23.80 destek seviyesini geçti. Yine 23.80 ve 23.50'yi takip edeceğim. Bir sonraki hedefi 25, 26 dolar. Gram gümüş ise 14.62 seviyesinde ekranlarda ancak serbest piyasalarda 15 lira seviyesinde. Hızlı ataklarla gümüş gramında asıl direnç seviyesi 15 ve 16 lira seviyesi. Gümüşün gram fiyatındaki yıllık beklentimizde bozulma yok. Biz uzun vadeli yatırımcı olduğumuz için elimizdeki altın ve gümüşlerimizi tutmaya gayret gösteriyoruz. Altın ve gümüşteki kar satışı beklentim devam ediyor."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading