banner2

Altın fiyatları: Gram altın 1250 lira olacak mı? Altın ne kadar yükselir?

Altın fiyatları: Altın fiyatları son günlerde vatandaş tarafından merak ediliyor. Hatta altın uzmanlarının yorumlarını internetter araştırıyorlar. Altın fiyatlarını merak eden vatandaşlar, Altın fiyatları: Gram altın 1250 lira olacak mı? Altın ne kadar yükselir? sorularını arama motorlarında arıyorlar. Sizler için bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını haberimizde derledik.

Ekonomi 17.01.2023, 14:05
Abone ol
Altın fiyatları: Gram altın 1250 lira olacak mı? Altın ne kadar yükselir?

Ons altın fiyatlarındaki yukarı yönlü hareketlilik yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. 2000 dolara doğru hareket etmeye başlayan ons altın gram altın fiyatlarına da yansıyarak yükseltti. Uzmanlar ise altının geleceği hakkında çarpıcı iddialar ortaya atıyor. Peki, Gram altın 1250 lira olacak mı? Altın ne kadar yükselir? 
sorularını uzmanlar yanıtladı.

GRAM ALTIN 1250 LİRA OLACAK MI?

Ata Yatırım Yurtiçi Piyasalar Direktörü Şükrü Cem Kaya'ya göre, 2023’te altın yükseliş trendinin devam edeceğini belirtti. Ons Altın’da 1900 seviyesinin üzerinde önce 1975 daha sonra da 2000-2075 zirve seviyesi hedeflenebilir.

ALTIN NE KADAR YÜKSELİR?

Ata Yatırım Yurtiçi Piyasalar Direktörü Şükrü Cem Kaya yapmış olduğu açıklamada, 'ABD tarafında 10 yıllık tahvillerdeki düşüş trendinin devamı risk iştahını artırmış görünüyor. 2022’de düşüş trendi içinde yer alan Ons Altın bu düşüş trendini sonlandırarak yükseliş trendi ile yukarı yönlü hareketini sürdürüyor.' dedi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!