SON DAKİKA

Alman bankası duyurdu: O tarihe dikkat! Türkiye'de dolar 9 TL birden artacak

Son dönemlerde ibresini yukarı çeviren dolar fiyatlarına ilişkin çok kritik bir açıklama geldi. Türkiye ekonomisi ilişkin rapor hazırlayan Deutsche Bank, dolar kurunun 9 TL birden artacağını bildirdi. Peki dolar ne kadar olacak? Dolar ne zaman yükselecek? 8 Aralık dolar fiyatlarında son durum!

Ekonomi

07.02.2024, 00:35

Son dönemlerde uygulanan politikalar ile Türkiye ekonomisinde görünüm pozitife dönmeye başladı. Bu kapsamda Türk ekonomisini mercek altına alan Avrupa bankaları son döneme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Altın alacaklar dikkat! Sakın bu oyuna gelmeyin: Üzerindeki Atatürk figürüne... Haberi Görüntüle

TÜRK LİRASI İÇİN KRİTER ENFLASYON

Deutsche Bank’ın kıdemli ekonomistleri bankanın yatırımcıları için Türkiye ekonomisine dair çarpıcı bir rapor hazırladı. Söz konusu raporada 2024 yılında beklenen gelişmeler ele alındı. Türk lirasındaki gelişimin tamamen enflasyona bağlı olduğuna dikkat çeken ekonomistler, enflasyonda düşüş sağlanabilirse Türk lirası yeniden çekiciliği yüksek olan günlerine geri dönebilecek dedi.

Bakan Şimşek'ten ihracatçılara destek: Türkiye'de o projeyi onayladı! Haberi Görüntüle

DEUTSCHE BANK'IN FAİZ TAHMİNİ

Merkez Bankası’nın faiz artırımlarına işkin tahmin yapan Deutsche Bank ekonomistleri,  2024 yılının başında 250 baz puandan iki faiz artırımı yapacak ve politika faizi yüzde 45’e yükseltilecek. 2024 yılının son çeyreğinde ise Merkez Bankası faiz indirimlerine başlayacak. Yılın yüzde 40 faizle tamamlanacağı iddia etti.

Işıkları söndürün fişleri çekin! Elektriğe yüzde 400 zam geliyor! Uzman... Haberi Görüntüle

DOLAR 9 TL BİRDEN ARTACAK

Türkiye'deki dolar kuruna dair de açıklamalarda bulunan Deutsche Bank, enflasyon 2024 yıl sonunda yüzde 41,1 oranında olacak. Ve enflasyona bağlı olarak dolar kurunun 2024 yıl sonunda 38 TL seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading