SON DAKİKA
Alım fırsatı geldi! Gram altın için dikkat çeken tarih: 2.000 TL'yi geçecek!

Alım fırsatı geldi! Gram altın için dikkat çeken tarih: 2.000 TL'yi geçecek!

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Altın piyasası Fed'in beklenenden daha erken faiz indirimine gitme beklentisi ile hareketlenmesiyle ons altın 2145 dolar ile tüm zamanların zirvesini gördü. Piyasadaki hareketlilik sonrası sert gerileme kaydeden altın fiyatları kazancını geri verdi ve düşüş göstermeye başladı.

Ekonomi

23.01.2024, 21:49

Haftanın ilk gününde rekor seviyeleri görerek sert hareketlere sahne olan altın fiyatlarında, haftanın kalanında ise daha sakin bir çizgide gidiyor. 

600 yıl yeter! Karadeniz'de 7 milyar metreküplük dev rezerv! Dışa... Haberi Görüntüle

"ALTINDA YUMUŞAK BİR İNİŞ HAKİM"

Dinamik Yatırım Menkul Değerler Araştırma Uzmanı Ceyhun Yavaş ise altının geleceğiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu; "ABD istihdam verilerinin açıklanmaya devam ettiği haftada küresel piyasalardaki işlem hacimlerindeki azalma ve temkinli duruşu devam ediyor. Ekim ayına ilişkin özel sektör istihdamı verisi ise 113 binden 106 bine revize edildi. Bu durum yumuşak iniş senaryosunu desteklemeye devam ediyor.

Mansur Yavaş'ın toplam mal varlığı ne kadar, kaç TL? Mansur... Haberi Görüntüle

"ALTININ YÜKSELİŞİ HIZ KESECEK"

Bu durum altın fiyatlarındaki hızlı yükselişin de hız kesmesine neden olacaktır. Böyle bir senaryoda Fed’den piyasada faiz artışı beklentilerinin önemli ölçüde artmasını beklememekle birlikte gelecek senenin ilk yarısında faiz indirim beklentileri azalacaktır. Altın fiyatlarında ise volatilitenin artmasını bekliyoruz.

Antalya'da tersine göç başladı kira fiyatları düştü: Rus ve Ukraynalıların... Haberi Görüntüle

Altın yükseliş trendine girdi! Altın haftanın ilk iş gününe nasıl... Haberi Görüntüle

2 BİN TL'NİN ÜSTÜNÜ GÖRECEK

Altındaki yükselişte küresel piyasalarda sıkılaşma döngüsünün sonuna gelindiği ve 2024 yılı içerisinde faiz indirimlerinin gelebileceği beklentilerinin etkisinin olduğunu düşünmekteyiz.Gram altında ılımlıda olsun yükseliş eğilimi devam ediyor. Hafta içerisindeki işlemlerde 2000 TL seviyesine doğru ataklar görsek de kar realizasyonlarıyla karşılaştığımız değerli emtia, 1876 TL seviyesi üzerinde kalıcılığı devam ettirmesi halinde 2000 TL direncinin hedeflenebileceğini düşünmekteyiz.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading