Yandex Metrica

Akbank'tan 'Çöktü' iddialarına ilişkin yeni açıklama

Akbank'tan 'Çöktü' iddialarına ilişkin yeni açıklama

Akbank, dün başlayan ve bankanın ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintilerin sürdüğünü duyurdu.

Ekonomi

23.01.2024, 17:37

Akbank sistemlerindeki yavaşlama ve kesintiler üzerine 'siber saldırı' iddiaları gündeme geldi. Banka'dan yapılan açıklamada güvenlik problemi yaşanmadığı belirtilerek, "Kamuoyuna yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

Yeraltında 5 bin ton altın var! Bu rezerv Türkiye'yi zengin edecek: Tam 300 milyar dolar Yeraltında 5 bin ton altın var! Bu rezerv Türkiye'yi zengin... Haberi Görüntüle

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Bankadan yapılan açıklamada, "6 Temmuz'da başlayan ve bankamız ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler sürmektedir. Müşterilerimize hizmet verdiğimiz tüm kanallarımız bu sorundan etkilenmektedir. İlgili birimlerimiz ve teknoloji iş ortaklarımız çözüm için çalışmalarına devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Bu fiyata ev olur mu demeyin! 9 bin lira taksitle sıfır daire fırsatı: Son 3 gün Bu fiyata ev olur mu demeyin! 9 bin lira taksitle... Haberi Görüntüle

SİBER SALDIRI İDDİASI

Durumun siber saldırıdan kaynaklandığına dair internet ve sosyal medyada yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bankamız ve müşterilerimizin bilgi ve kayıtlarına ilişkin herhangi bir güvenlik problemi bulunmamaktadır, sorunun giderilmesini takiben işlemlerimiz devam edecektir. Müşterilerimiz, bu süreçte yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için aldığımız önlemlere Akbank.com'dan ulaşılabilirler. Bu süre zarfında hizmetlerimizde yaşanan aksaklıklar için özür diliyoruz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading