Yandex Metrica

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan son dakika duyurusu: Çocuklu ailelerin yüzü gülecek! 3.571 lira yardım yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan son dakika duyurusu: Çocuklu ailelerin yüzü gülecek! 3.571 lira yardım yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, ihtiyaç sahibi çocuklu ailelere özel bir ekonomik destek programı uygulanacak. Bakanlık, ihtiyaç sahibi çocuklu ailelere her ay tam 3.571 TL destek sunacak.

Ekonomi

23.01.2024, 21:18

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi hesaplarından yapılan duyuruyla birlikte birçok ailenin yüzü güldü. Bakanlık, ihtiyaç sahibi çocuklu ailelere her ay tam 3.571 TL destekte bulunacağını belirtti. Bu programla birlikte Ağustos ayında zaten 575 milyon TL değerinde ödeme yapıldığı ifade edildi.

Bir sabah milyoner olarak uyanabilirsiniz: Yatırımını ona yapanlar dikkat! Bir sabah milyoner olarak uyanabilirsiniz: Yatırımını ona yapanlar dikkat! Haberi Görüntüle

SAĞLIKLI BİREYLER OLARAK YETİŞMLERİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 Bakanlık, "Çocuklarımızın yaşam kalitelerini artırmak ve aile bütünlüğü içerisinde sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için çalışmaya devam ediyoruz." şeklinde bir açıklama ile duyurdu.

Tüm dikkatler onda! Borsa, altın, dolar, euro, gümüşün kaderi o kararda Tüm dikkatler onda! Borsa, altın, dolar, euro, gümüşün kaderi o... Haberi Görüntüle

BU DESTEKTEN KİMLER FAYDALANABİLİR? 

Açıklama, çocuklu ailelere yönelik olup, başvuru şartları şu şekilde açıklandı; 

Sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan çocuklar: Ailesi veya yakınları yanında destek alarak bakılabilecek çocuklar.

Ekonomik sıkıntı içindeki çocuklar: Destek almadan korunmaya muhtaç duruma düşecek çocuklar.

Bakım tedbir kararı sona eren gençler: İş ve meslek edinme kursuna devam eden veya destek almadıklarında muhtaç duruma düşecek gençler.

Olağanüstü durumlarla karşılaşan çocuklar: Tabii afet, hastalık, kaza sonrası temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelerin çocukları ya da ameliyat gerektiren veya vefat eden kişilerin çocukları.

Warren Buffett'tan tavsiye alma devri bitti: Yapay zeka sizin yerinize para kazanmaya hazır Warren Buffett'tan tavsiye alma devri bitti: Yapay zeka sizin yerinize... Haberi Görüntüle

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILIR? 

Başvurular için öncelikle e-devlet kapısını kullanmanız gerekiyor. E-devlet üzerinden kolaylıkla başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading