SON DAKİKA
Aile destek ödemeleri yatırılıyor: Bakan Göktaş duyurdu, hesaplarınızı kontrol edin

Aile destek ödemeleri yatırılıyor: Bakan Göktaş duyurdu, hesaplarınızı kontrol edin

Türkiye'de milyonlarca vatandaşın yararlandığı aile destek ödemelerinin hesaplara aktarıldığı bildirildi. Bakan Göktaş, hak sahibi ailelere Aralık ayında toplam 4 milyar lira ödeme yapılacağını duyurdu.

Ekonomi

23.01.2024, 21:49

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, birçok farklı alanda sağladığı destek ödemelerini hak sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4 milyar lira ödeme yapılacağını duyurdu.

İstanbul’da kentsel dönüşüme hibe ve kredi desteği: Resmi Gazete’de yayımlandı Haberi Görüntüle

60,3 MİLYAR LİRA DESTEK SAĞLANDI

Bakan Göktaş, Türkiye'de uygulanan en kapsamlı yardım programı olan aile destek programı kapsamında, bugüne kadar toplamda 60,3 milyar lira destek sağlandığını açıkladı. Düzenli olarak sosyal destek ödemelerinden yararlananlar dışında, gelir kriterine uyan diğer dezavantajlı haneleri de programa dahil ettiklerini ifade etti. 

Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada sosyal yardımları gelir kriteri üzerinden hak sahiplerine ulaştırdıklarını bildirerek sosyal refah paylaşımını öne çıkaran bir bakış açısıyla güçlü bir sosyal yardım sistemini etkin bir şekilde yürüttüklerini söyledi.

Göktaş, "Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz." dedi.

Emeklilere seyyanen zam verilecek mi? Uzman isim açıkladı: Maaşlara 5.500... Haberi Görüntüle

4 MİLYAR LİRA ÖDEME BAŞLADI

Aile destek programı kaosamında her ay düzenli olarak hanelere destek sağladıklarını söyleyen Göktaş, bu ay toplam 4 milyar lira ödemenin hesaplara yatırılmaya başlandığını bildirdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading