SON DAKİKA
ABD'de raflar boş! Washington tedarik zinciri krizine çözüm arıyor

ABD'de raflar boş! Washington tedarik zinciri krizine çözüm arıyor

ABD yönetimi tedarik zinciri krizine çözüm arıyor. Konteynır gemileri limanlarda bekliyor. Market rafları boşalıyor. Ordunun devreye girmesi gündemde.

Ekonomi

23.01.2024, 18:10

ABD ekonomisi, tedarik zincirinde yaşanan sorunlar nedeniyle zor günler geçiriyor. Pekçok sektörde yaşanan tedarik krizi, yüksek maliyet ve dolayısıyla raflarda fiyatların yükselmesiyle sonuçlanıyor. 

FAİZ HESAPLAMA EKRANI! TOKİ deprem konutları başvuru ekranı: 1.20 faiz... Haberi Görüntüle

DÜNYA DEVLERİNİN MALİYETLERİ ARTTI, FİYATLAR ZAMLANDI

Pandemi sürecinde yaşanan kapanmalar, işgücü sıkıntısı ve artan tüketici talebi tedarikte krizi beraberinde getirdi. Mevcut durumda 60'tan fazla konteynır gemisinin, Los Angeles ve Long Beach Limanları açıklarında demirlemiş durumda olduğu ifade ediliyor. Mallarını boşaltamayan bu gemiler, tedarik zinciri krizinin de göstergesi.  

abd tedarik krizi

Los Angeles Limanı'nda yük boşaltmayı bekleyen gemiler

Acil nakit para arıyorum diyenlere can suyu! O bankadan anında... Haberi Görüntüle

RAFLAR BOŞ, FİYATLAR ZAMLI

Yüksek maliyetlerin tehdidi altındaki küresel firmaların içine düştüğü kriz, rafların daha da boşalacağının, dolsa bile ürünlerin daha yüksek fiyatlarla satılacağının sinyalini veriyor. Çünkü dünya devlerinin faaliyet marjları daralırken, giderlerde büyük bir artış beklentisi hakim. Bunda yüksek hammadde maliyetlerinin yanısıra hızla artan enerji fiyatlarının da rolü var. Ham madde ve nakliyatta artan fiyatları dengelemek için ABD'de üretciler fiyatları da artırmış durumda.

SIFIR FAİZLİ KREDİ İMKANI! Bankalar sıfır faizli kredi kampanyası başlattı!... Haberi Görüntüle

BIDEN'DAN TEDARİK ZİNCİRİ ZİRVESİ 

Washington yönetimi ülkede rafları boşaltan tedarik krizine çözüm arıyor. ABD Başkanı Joe Biden geçtiğimiz günlerde, taşımacılık şirketleri, perakendeciler ve sendikalarla bir araya geldi. Toplantıda tedarik zinciri zirvesinde limanlarda alınacak önlemler konuşuldu. Zirvenin ve Beyaz Saray’ın sorunun çözümüne ne kadar katkıda bulunacağı merak konusu. 

ABD'de limanlarda 7 gün 24 saat çalışma gibi önlemler devreye sokuldu. Los Angeles Limanı'nın Direktörü Gene Seroka, salgınla ilgili aksaklıkların çeşitli tedarik zincirlerini etkilemeye devam etmesi nedeniyle 18 Ekim Pazartesi günü Los Angeles kıyılarında yaklaşık 200 bin konteynerin kilitlendiğini söyledi.

Trendyol halka arz mı oluyor? Trendyol Borsa İstanbul(BIST100) işlem görmeye... Haberi Görüntüle

joe biden

ABD Başkanı Joe Biden tedarik zincriri zirvesi düzenledi

İmzalar atıldı: AB'den Türkiye'ye deprem desteği! Haberi Görüntüle

ABD'DE DE ORDU DEVREYE GİRİYOR

ABD Başkanı Biden, katıldıüı bir televizyon programında da tedarik zincirinde son dönemde yaşanan sıkıntıları gidermek için farklı bir adımın sinyalini verdi. Biden gerekirse Ulusal Muhafız güçlerini göreve çağırmanın da planlar arasında olduğunu ifade etti.

İngiltere'de de akaryakıt krizini çözmek için ordu devreye girmişti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading