Yandex Metrica

Sitede Ara

80 bin liraya konut! Sıfır daireler için TOKİ'den kampanya: 2+1 ve 3+1 ev sahibi olmak mümkün

80 bin liraya konut! Sıfır daireler için TOKİ'den kampanya: 2+1 ve 3+1 ev sahibi olmak mümkün

Milyonlarca vatandaş artan konut fiyatlarına düzenleme getirilmesini beklerken TOKİ alt ve orta gelir grubunu ev sahibi yapmak için harekete geçti.

Ekonomi

23.01.2024, 21:00

TOKİ konutları alt ve orta geli grubuna hitap eden yapılar olarak öne çıkıyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Haziran ve Temmuz ayları için yeni ihale takvimini duyurarak, 36 ilde yeni konut seferberliği için fırsatlar sunuyor. Bu fırsatlar arasında, 2+1 sıfır daireler için 81.511 TL peşinat ödeyebilene 3.320 TL taksitle 180 ay vadeli satışlar bulunuyor. İşte TOKİ tarafından yapılan konutlarla ilgili detaylar...

Konut fiyatları artarken harekete geçen TOKİ tarafından Haziran ve Temmuz aylarında düzenlenecek olan ihalelerle birlikte ucuz konut üretimi için önemli adımlar atılacak.

Bu ihalelerle birlikte, ev sahibi olmak isteyen ve kira öder gibi uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olmayı arzulayan kişilere yönelik ucuz konut üretimi gerçekleştirilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hız kesmeden Türkiye genelinde vatandaşları uygun koşullarda ev sahibi yapma çalışmalarına devam ediyor. Ucuz ev sahibi olma fırsatını arayanlar, 2023 Haziran ayına özel TOKİ kampanyalarını takip ediyor. TOKİ, şu anda 56 şehirde projelerini sürdürüyor ve 2+1 ile 3+1 dairelere sahip olmak isteyenler için detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Emeklilerin borçları sıfırlanıyor! Meclis'ten fıstık gibi müjde geldi: O tarihte tüm borçlar silinecek Emeklilerin borçları sıfırlanıyor! Meclis'ten fıstık gibi müjde geldi: O tarihte... Haberi Görüntüle

TOKİ KONUT FİYATLARI NE KADAR?

TOKİ'nin her projesinde yer alan satış fiyatları o projenin özelinde belirlenmekte olup ev sahibi olmak isteyen kişilere başvuru esnasında belirtilmektedir. Örneğin TOKİ Manisa Yunusemre konut projesinde yer alan 2+1 dairelerde konut peşinatı 81.511 TL ve aylık taksit tutarı 3.320 TL olarak yer almaktadır.

İhale duyurusu yayımlanan illerde konut projeleri yüzde 20 seviyeye ulaştığı anda başvuru ilanları yayımlanmakta olup TOKİ başvurusu e-Devlet üzerinden de yapılabilmektedir. Başvuru ilanları ise kurumun resmi sitesi olan TOKİ GOV TR üzerinden yayımlanmaktadır.

TOKİ tarafından verilen konutlardan almak isterseniz e-Devlet arama bölümüne Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Konut / İş Yeri Başvurusu yazarak ve sık sık bu bölümü ziyaret ederek başvurusu açılan projeleri takip edebilir ve başvurarak siz de konut sahibi olabilirsiniz. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading