banner2

45 ülkeye ihraç ediliyor! Dışa bağımlılığı bitirdi

Türkiye'nin yıllardır dışa bağımlı olduğu beyin, omurga cerrahisindeki implantları üreten yerli firma dışa bağımlılığı bitirdi. 45 ülkeye ihracat yapan firma, Avrupa ve birçok ülkede geçerliliği olan CE belgesine sahip olduklarını bildirdi.

Ekonomi 28.12.2021, 18:27 28.12.2021, 18:47
Abone ol
45 ülkeye ihraç ediliyor! Dışa bağımlılığı bitirdi

Ankara OSTİM'de faaliyet gösteren firma, beyin cerrahisi ve ortopedi alanında ürettiği implantlara Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor. 

Doratek Medikal Yönetim Kurulu Üyesi Selin Ariç, beyin cerrahisinde skolyoz hastalarına ve omurga sıkıntısı olanlara yönelik plak ve vida ürettiklerini aktardı. 

DIŞA BAĞIMLILIĞI BİTİRMEK İÇİN HAREKETE GEÇTİLER 

Ariç yaptığı açıklamada "Ortopedide yüz ve kafa kırıklarında kullanılan plak ve vidaları üretiyoruz. Ayak kemiklerinde kırık olan hastaların iyileşmesine yönelik plak ve vidalarımız da var." dedi.

Türkiye'nin bu pazarda dışa bağımlılığını bitirmek için adım attıklarını belirten Ariç, şu an tüm ürünleri kendi fabrikalarında yerli olarak üretildiğini açıkladı. 

AVRUPA STANDARTLARINDA ÜRETİM YAPILIYOR

Üretilen ürünlerin, Avrupa standartlarında olduğunu belirten Ariç, Türkiye, Avrupa ve birçok ülkede geçerliliği bulunan CE belgesine sahip olduğunu, aynı zamanda tıbbi cihazların üretiminde gereken "ISO 13485" belgesini de taşıdıklarını bildirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!