Yandex Metrica

18 yaş altı çocuğu olanlara müjde! Bakan ilk kez açıkladı

18 yaş altı çocuğu olanlara müjde! Bakan ilk kez açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya yanık eşi vefat etmiş olan kadınlara yönelik destek paketi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Destek projesi ne zaman hayata geçirilecek? Destek paketinden faydalanmak için hangi şartları karşılamak gerekiyor? Destek paketi kapsamında kaç kadına konut temin edilecek? İşte, eşi vefat eden kadınlara yönelik destek paketi hakkında detaylar...

Ekonomi

23.01.2024, 20:00

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, eşi vefat etmiş kadınlar için destek yardımı projesinin hayata geçirileceğini duyurdu. 18 yaş altı 3 çocuğu olan kadınların destekten faydalanabileceğini belirten Bakan Yanık, toplam 607 milyon TL bütçe ile 300 bin TL destek verileceğini ve 2 bin 23 konut temin edileceğini ifade etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık

Asgari ücretliye ilaç gibi gelecek: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gece yarısı sürprizi Asgari ücretliye ilaç gibi gelecek: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gece yarısı sürprizi Haberi Görüntüle

'PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYORUZ'

Bakan Yanık eşi vefat eden kadınlara yönelik destek programı hakkında şu şekilde konuştu:

Eşi vefat etmiş ve sosyal yardım faydalanıcısı kadınlarımıza yönelik konut projesini hayata geçiriyoruz. Desteğimizi konut yapımı veya satın alma şeklinde iki farklı yöntemle gerçekleştireceğiz. Konutlar 80 metrekare olacak şekilde inşa edilecek. Konutların satın alınması durumunda ise bu özelliğe yakın olanlar tercih edilecek. Bakanlık olarak konut başına 300 bin TL destek verirken, ihtiyaç duyulan kaynak belediyeler ve hayırseverler tarafından karşılanacak. Konutların mülkiyeti Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nın (SYDV) olacak. Hak sahiplerine bedelsiz kullanım hakkı vereceğiz.

İslam Memiş bayram öncesi son uyarısını yaptı: Bunu yapan yanar! İslam Memiş bayram öncesi son uyarısını yaptı: Bunu yapan yanar! Haberi Görüntüle

'2 BİN 23 KONUT TEMİN EDECEĞİZ'

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı çerçevesinde 2 bin 23 adet konut temini edeceğiz. Toplamda 607 milyon TL bütçemiz ile hane başına 300 bin TL destek vereceğiz. Programın başta Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere belediyeler ve hayırseverlerle iş birliği içerisinde hayata geçirilmesine yönelik 78 SYDV’mizi bilgilendirdik.

Bakan Yanık, şu ana kadar Osmaniye, Kahramanmaraş, Samsun ve Bingöl olmak üzere 4 ilde iş birliği protokolü imzalandığını buna ek olarak projenin hayata geçirilmesi için 67 SYDV’miz ise arsa temini, proje çalışmaları, proje bütçesi için ilave ek kaynak noktasında protokol hazırlıklarına devam edildiğini vurguladı.

Gece kuyruğa hazırlanın! Akaryakıta toplu indirim geliyor Gece kuyruğa hazırlanın! Akaryakıta toplu indirim geliyor Haberi Görüntüle

18 YAŞ ALTI 3 ÇOCUĞU OLANLAR FAYDALANACAK

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı yapılacak konutlardan faydalanabilmek için bazı şartlar aranıyor. Bu şartlar ise şöyle aktarıldı:

T.C. vatandaşı olmak, 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında faydalanıcısı olmak. Eşi vefat etmiş, 18 yaş altında en az üç çocuklu hane özelliğine haiz olmak kaydı ile diğer eşi vefat etmiş çok çocuklu aile özelliğine sahip olmak. Konutların yapıldığı ilde ikamet etmek. Bakanlığın Sosyal Konut Projesi de dâhil barınma yardımı programı içerisinde yürütülen ev yapım yardımı kapsamında destek almamış olmak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading