Yandex Metrica

15 Haziran'da hesaplara yatırılacak! Emekliye 3.000+10.250 TL’lik ikramiye müjdesi!

15 Haziran'da hesaplara yatırılacak! Emekliye 3.000+10.250 TL’lik ikramiye müjdesi!

Yaklaşan Kurban Bayramı'nda emeklilere destek müjdesi! Türkiye genelinde yaklaşık 16 milyon kişinin heyecanla beklediği Kurban Bayramı ikramiyesi için geri sayım başladı.

Ekonomi

21.05.2024, 23:31

Emeklilerin beklediği bayram ikramiyesinde son dakika gelişmesi! Özellikle emeklilerin büyük bir merakla beklediği bu ödemeler, hak sahiplerinin hesaplarına 15 Haziran kadar aktarılmış olacak.

Rekabet Kurulu'nun affı yok! Google'a para cezası Rekabet Kurulu'nun affı yok! Google'a para cezası Haberi Görüntüle

15 HAZİRAN'A KADAR HESAPLARDA OLACAK 

Kurban bayramının 16-19 Haziran tarihleri arasında kutlanacak olması sebebiyle, ikramiyelerin en geç 15 Haziran'a kadar hesaplara yatırılması bekleniyor. Tam tarihlerin netleşmesi ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılacak duyuru ile açıklanacak. 

Yeni dönem resmen başladı! Akaryakıt fiyatları 13 bin bayide düzenlenecek Yeni dönem resmen başladı! Akaryakıt fiyatları 13 bin bayide düzenlenecek Haberi Görüntüle

 TOPLAMDA 6 BİN TL İKRAMİYE 

Emekliler ve Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan maaş alan diğer hak sahipleri için dini bayramlarda ödenen ikramiye miktarı, bu yıl önemli bir artış söz konusu. İkramiye tutarı, 1.000 TL'den başlayarak önce 1.100 TL'ye, ardından 2.000 TL'ye yükseltilmişti. Ancak bu yıl yapılan yüzde 50'lik artışla birlikte ikramiye miktarı 3.000 TL'ye çıkarıldı. Bu gelişmeyle birlikte, Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere toplamda 6.000 TL ikramiye ödenmiş olacak. 

Altını o tarihten önce sakın satmayın! Satan dizlerini döver Altını o tarihten önce sakın satmayın! Satan dizlerini döver Haberi Görüntüle

KİMLER İKRAMİYE ALACAK? 

İkramiye alma şartlarına göre, SGK'dan maaş alanlar veya vefat eden sigortalının yakınları, ölüm maaşı alıyorlarsa ikramiye hakkına sahiptir. Ödenecek miktar, aldıkları ölüm maaşının oranına göre belirlenir. Benzer şekilde, iş göremezlik ödeneği alanlar da ödeneğin oranı nispetinde ikramiye alırlar. Dolayısıyla, maaşı hak etmiş olmak ikramiye için yeterli bir sebep olarak kabul edilir.

Asgari ücretliye çiçeği burnunda zam haberi: Bakan Işıkhan resmen duyurdu: Temmuzda ara zam gelecek mi? Asgari ücretliye çiçeği burnunda zam haberi: Bakan Işıkhan resmen duyurdu:... Haberi Görüntüle

EMEKLİLİK BAŞVURU TARİHİ ÖNEMLİ

Yeni emekli olacaklar açısından, maaşı hak etmiş olmak yeterlidir. Maaşın ödenip ödenmediğine değil, hesaplamanın başlayıp başlamadığına bakılır. Emeklilik için yapılan başvuruların tarihi önemlidir.Başvurunun yapıldığı ayın sonunda hesaplama başlar ve bir sonraki ayın başından itibaren maaş hesaplanır.

Baklava tadında ek ikramiye: Meclis emeklilere bayram hediyesi verecek: Akıllara durgunluk veren zam Baklava tadında ek ikramiye: Meclis emeklilere bayram hediyesi verecek: Akıllara... Haberi Görüntüle

ÖDEMELER NE ZAMAN OLACAK? 

Bu yıl Kurban Bayramı 15-19 Haziran tarihlerinde kutlanacak. Bu durumda, emekliler için ikramiye ödemeleri 10-14 Haziran haftasında yapılacak. İkramiye alabilmek için aylık hak etmiş olma şartı gereği, 1 Haziran ve öncesinde maaş hak edenlere ödeme yapılacak.

Bir garip dolar/TL tahmini: Merdivenden düşer gibi düşecek Bir garip dolar/TL tahmini: Merdivenden düşer gibi düşecek Haberi Görüntüle

İKRAMİYE MİKTARLARI

Ramazan Bayramı öncesindeki ikramiye miktarı 2.000 liradan 3.000 liraya yükseltilmişti. Eğer yeni bir düzenleme yapılmazsa, Kurban Bayramı'nda emeklilere 3.000 lira ikramiye ödenecek.

 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading