Yandex Metrica

Sitede Ara

Zulmün gölgesinde bugün Mescid-i Aksa'da dokuzuncu cuma!

Zulmün gölgesinde bugün Mescid-i Aksa'da dokuzuncu cuma!

İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'ya yönelik kısıtlamaları bu Cuma'da devam etti. Katliamın gölgesindeki dokuzuncu cuma namazı öncesi de İsrail polisi, Filistinlilerin Mescid-i Aksa'ya girişini engellemeye çalıştı.

Dünya

23.01.2024, 21:49

İsrail polisi işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesi ve buradaki Mescid-i Aksa'ya yönelik baskılarına devam ediyor. Cuma namazını kılmak isteneyen Filistinli genç erkek ve kadınların Mescid-i Aksa'nın  girişine izin verilmedi.

Reisi'nin düşen helikopterin yerini belirlemişti! İşte Akıncı İHA'nın dakika dakika keşif görevi Reisi'nin düşen helikopterin yerini belirlemişti! İşte Akıncı İHA'nın dakika dakika... Haberi Görüntüle

MESCİD'İ AKSA'NIN GİRİŞİNE İZİN VERİLMEDİ

Katil İsrail'in ardından geçtiğimiz haftalarda cuma için Mescid-i Aksa'ya gelenler büyük bir zulme uğramıştı. Filistinliler işgalci İsrail polisinin plastik mermi ve biber gazıyla müdahalesine maruz kalmıştı. Katliamın gölgesinde dördüncü cuma namazı öncesi Mescid-i Aksa'da girişlere engel olmak isteyen işgalci İsrail güvenlik güçlerinin sabahın erken saatlerinden itibaren Şam Kapısı'na intikal ettiği bildirildi.

Doğu Asya'da silahlar çekildi! İki ülke arasındaki gerilim tırmanıyor! BM'den itidal çağrısı Doğu Asya'da silahlar çekildi! İki ülke arasındaki gerilim tırmanıyor! BM'den... Haberi Görüntüle

GÜVENLİK KORİDORU OLUŞTURDULAR

Yoğun güvenlik önlemleri başlamış durumda. Az önce yine çok sayıda polisin ve askeri tanklar bölgede hareket etmeye başladı.  Mescid-İ Aksa tamamen demir bariyerlerle kapatılmış durumda. Pek çok noktaya güvenlik koridorları oluşturuldu.Müslümanların Cuma namazı kılabilmek için ne yazık ki İsrail'in iznine ihtiyacı var.

Karşılıklı meydan okumuşlardı: Biden ile Trump, kozlarını canlı yayında paylaşacak Karşılıklı meydan okumuşlardı: Biden ile Trump, kozlarını canlı yayında paylaşacak Haberi Görüntüle

KİMYASAL SU SIKAN TOMA YİNE BÖLGEDE

 Müslümanların üzerine kimyasal su sıkan TOMA yeniden bölgeye geldi. Namaz kılmak için gelen Filistin halkına İsrail polisinden yine gaz bombalı müdahale geldi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading