banner2

Zelenski: Marıupol'de askerlerimiz ve yaklaşık 120 bin sivil abluka altında

Rusya-Ukrayna savaşında 2 ay geride kalırken Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Mariupol’de Ukraynalı askerlerin yanı sıra, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 120 bin sivilin abluka altında olduğunu söyledi.

Dünya 22.04.2022, 00:21
Abone ol
Zelenski: Marıupol'de askerlerimiz ve yaklaşık 120 bin sivil abluka altında

Zelenski, İspanya ve Danimarka Başbakanlarıyla gerçekleştirdiği görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında, önümüzdeki sürecin Ukrayna’nın doğusu için zor olacağını söyledi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Mariupol’ün tam kontrolünü ele geçirdiklerine yönelik açıklamasına değinen Zelenski, “Mariupol’ün çoğunu uzun zaman önce ele geçirdiklerini ben de siz de çok iyi biliyoruz ama şehirde Ukrayna askerlerinin kaldığı kısımlar var.” dedi.

"120 BİN SİVİL MARİUPOL'DA ABLUKA ALTINDA"

Zelenski, “Askerlerimizin yanında sivillerimiz de var. Bunların çoğu kadın ve çocuklar. Yaklaşık 120 bin sivil Mariupol’da abluka altında.” ifadelerini kullandı.

Mariupol’deki Azovstal fabrikasında yaklaşık 400 yaralı Ukrayna askerinin bulunduğunu da aktaran Zelenski, söz konusu askerlerin takas işlemiyle iade edilmesi için karşı tarafa teklifte bulunduklarını belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!