Yandex Metrica

Zelenski: 2 günde 23 İran İHA'sı düşürdük

Zelenski: 2 günde 23 İran İHA'sı düşürdük

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, iki gün içinde Rus güçlerin 30 insansız hava aracı saldırısı düzenlediğini belirtti. Düşürülen bir İHA'nın yanında konuşan Zelenski, bu İHA'lardan 23'ünün İran'a ait olduğunu belirtti

Dünya

23.01.2024, 22:14

Rusya-Ukrayna Savaşı devam ederken Rus güçler, son günlerde Ukrayna'nın enerji altyapısını insansız hava araçlarıyla hedef alıyor. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, son iki günde İran yapımı 23 insansız hava aracının düşürüldüğünü açıkladı.

Zelenski, Rusya'nın 24 Şubat'tan bu yana Ukrayna topraklarına 8 bin hava saldırısında bulunduğunu, 4 bin 500 füze fırlattığını söyledi.

ABD'den, Azerbaycan ve Ermenistan açıklaması: 'Nihai bir anlaşma çok yakın' ABD'den, Azerbaycan ve Ermenistan açıklaması: 'Nihai bir anlaşma çok yakın' Haberi Görüntüle

"KARANLIKTAN KORKMUYORUZ"

Düşürülen bir insansız hava aracının yanında açıklama yapan Zelenski, "Saldırılar bizi yıkamayacak, karanlıktan korkmuyoruz" dedi. Rusya'nın altyapıya yönelik saldırıları nedeniyle Ukrayna'nın bazı kentlerinde zaman zaman elektrik kesintileri yaşanıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading