Yandex Metrica

DOLAR

32.19

%0.05 expand_less

EURO

34.91

%-0.2 expand_more

ALTIN

2473.90

%-1.1 expand_more

BIST

10902.86

%0.07 expand_less

BTC ($)

69970.69

%0.36 expand_less

Yunanlı başkandan akıllara durgunluk veren çağrı: İstanbul'da acil deprem olmalı!

Yunanlı başkandan akıllara durgunluk veren çağrı: İstanbul'da acil deprem olmalı!

Kahramanmaraşlı çifte deprem sonrası ikili ilişkilerin olumlu yönde seyrettiği Yunanistan'dan akıllara durgunluk veren bir çağrı geldi. Yunanistan OASP Başkanı Efthymios Lekkas, "İstanbul'da bir an önce deprem olması gerektiğini" ifade etti.

Dünya

09.05.2024, 18:02

Uluslararası bilim camiasının İstanbul'da bir an önce deprem olması gerektiğine dikkat çektiğini belirten Yunan başkan "Zorunlu' diyorum çünkü bu, çatlağın son parçası. Anadolu fayı 13 parça, 13 segmentten oluşmaktadır. 12 bölüm kırıktır. Kırılan, yani büyük bir depreme neden olan son parça ise 1999 yılında Nikomedia'da yaşanmıştı." ifadelerini kullandı.

Kassam Tugayları ile İslami Cihad'dan ortak operasyon: Çok sayıda İsrail askeri öldürüldü Kassam Tugayları ile İslami Cihad'dan ortak operasyon: Çok sayıda İsrail... Haberi Görüntüle

"2020'DE DEPREM OLMALIYDI..."

Sözlerine devam eden eden Efthymios Lekkas, "1911'den bu yana kırılmayan son fay, İstanbul'un güneyinde, su altındaki faydır. Uluslararası bilimsel gruplar bunun 2020 yılına kadar kırılması gerektiğini hesaplamıştı." şeklinde konuştu.

OASP Başkanı Efthymios Lekkas.jpg

Efthymios Lekkas, "Geciktiği sürece gerilim artar ve daha büyük bir deprem meydana gelebilir." diyerek sözlerine devam etti.

Korkutan açıklamalarına devam eden Yunan başkan ayrıca fayın kenar ve kenarlarında yer alan Bursa ve İstanbul'un Kovackili banliyösünde iki deprem yaşandığını belirterek, fayın kenarları kırıldığı için daha büyük bir deprem tahmini gündeme geldi dedi.

Putin'den Çin'de önemli ziyaret: Sınır ötesi bağları güçlendirme çağrısı Putin'den Çin'de önemli ziyaret: Sınır ötesi bağları güçlendirme çağrısı Haberi Görüntüle

İSTANBUL DEPREMİ HER AN OLABİLİR

İstanbul'un önümüzdeki 5 yıl içerisinde her halükarda büyük bir deprem göreceğini belirten Efthymios Lekkas, İstanbul'da acilen bir deprem olmalı çünkü zaman geçtikçe 7,8'lik deprem büyüyerek 8'e çıkıyor, 8,2'ye çıkıyor. Yani çok büyük kayıplar olacağını anlıyorsunuz" dedi.

Japon hükümetinden PKK hamlesi! Meclis'te resmen onaylandı! Türkiye'ye işbirliği çağrısı Japon hükümetinden PKK hamlesi! Meclis'te resmen onaylandı! Türkiye'ye işbirliği çağrısı Haberi Görüntüle

"BUGÜN HEPİMİZ BİRER TÜRKÜZ"

Öte yandan hatırlanacağı üzere Yunanistan, Kahramanmaraş merkezli çifte depremde Türkiye'ye yardım gönderen ilk ülkeler arasında yer almıştı. Yıllarca gerilim halinde olan iki ülke arasındaki ilişkiler bu yardımlar sonrası iyileşme dönemine girmişti. 

Deprem sonrası yardım kampanyaları başlatan Yunan vatandaşları, "Bugün hepimiz birer Türküz" kampanyası ile Türkiye'nin yaralarını sarmaya çalışmıştı. 

Habere Tepki Ver

1

2

5

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Loading