Yandex Metrica

Sitede Ara

Yunanistan Savunma Bakanı Dendias'tan Türkiye'ye övgü: 'Türkiye tersanecilik alanında çok ilerledi'

Yunanistan Savunma Bakanı Dendias'tan Türkiye'ye övgü: 'Türkiye tersanecilik alanında çok ilerledi'

Yunanistan Savunma Bakanı Dendias, Türkiye'ni tersanecilik alanında kaydettiği ilerlemelerden övgüyle söz ederek "Türkiye gerçekten tersanecilik ve ham madde ediniminde büyük bir alana girdi. Yunanistan her zaman denizlerde üstünlük için çabalamıştır, antik şehir devleti döneminde bile böyle olmuştur." dedi.

Dünya

23.05.2024, 21:40

Yunanistan Savunma, İnovasyon Merkezi oluşturulmasına ilişkin meclis oylaması öncesinde parlamentoda konuşan Savunma Bakanı Nikos Dendias, ülke silahlı kuvvetlerinin ihtiyaçlarına değindi. Dendias, Yunanistan'ın Ukrayna ve Filistin'e coğrafi yakınlığına dikkati çekerek "Egemenliğimizi, egemenlik haklarımızı, azınlığın tanımına ilişkin uluslararası anlaşmaları sorgulayan bir komşu varsa bu varlığa karşı bir tehdittir. Ülkemizin hem yasal hem de coğrafi sınırları tehdit ediliyor." dedi.

ABD Başkan Yardımcısı Harris açıkladı: Ukrayna'ya 1,5 milyar dolarlık yeni yardım ABD Başkan Yardımcısı Harris açıkladı: Ukrayna'ya 1,5 milyar dolarlık yeni... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'TE ÖVGÜ

Dendias ayrıca Türkiye'nin tersanecilikte kaydettiği ilerlemeyi de takdir eden Dendiaz şu ifadeleri kullandı: "Türkiye gerçekten tersanecilik ve ham madde ediniminde büyük bir alana girdi. Yunanistan her zaman denizlerde üstünlük için çabalamıştır, antik şehir devleti döneminde bile böyle olmuştur. Deniz Kuvvetlerinin bir modernizasyona ihtiyacı var. Kriz yıllarında çok geri kaldık, platformlarımıza ve sistemlerimize bakım yapacak para bulamadık. Bu zaman telafi edilmeli."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

1

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading