Yandex Metrica

Yunan vekilden şaşırtan çıkış: Tarihten ders almalıyız, büyük güçler bizi kullanıyor

Yunan vekilden şaşırtan çıkış: Tarihten ders almalıyız, büyük güçler bizi kullanıyor

Miçotakis yönetimindeki Yunan hükümetinin tahrikleri sürerken MeRA25 Partisi milletvekili Gregoriadis'ten şaşırtan bir çıkış geldi: Büyük güçler bizi kullanıyor!

Dünya

23.01.2024, 19:23

Türkiye ile Yunanistan arasında tansiyon giderek yükselirken Miçotakis yönetimine parlamentodan sağduyulu bir ses yükseldi. Yunan Meclisi'nde sosyalist MeRA25 Partisi milletvekili Kleon Gregoriadis, Başbakan Kiryakos Miçotakis ve hükümetine uyarılarda bulundu. 

Eski bir aktör olan 67 yaşındaki Gregoriadis, Yunan işgalcilerin denize döküldüğü Büyük Taarruz'u hatırlatarak atalarının 100 yıl önce büyük güçler tarafından acımasızca kullanıldığını hatırlattı. "Şimdi bizi yine kullanıyorlar" diyen Gregoriadis, sosyal medya hesabındaki paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Bu yıl 'Küçük Asya Felaketi'nin 100. yıldönümü. Millet olarak tarihten ders almalıyız. Büyük Güçler, küçükleri alet ediyor, neden olabilecekleri acıyı umursamadan küçükleri kendi çıkarları için kullanıyor. Nasıl ki 1922'de Büyük Güçler, Yunanistan'ı, Atatürk'ün askerlerine karşı Osmanlı'nın petrol zengini bölgelerini arsızca ele geçirmek için kabaca kullanmışlarsa, şimdi de bizi çıkarları için kullanıyorlar." 

"Amerikan askerleri Girit, Dedeağaç, Larissa ve diğer bölgelere yerleşiyor. Açıkça söylemek gerekirse şu anda Yunanistan, büyük bir Amerikan üssüne dönüştü. Yunanistan'ın, Amerikan üssüne dönüşmesi gerçeğini kabul edilebilir kılmak için sözde 'koruyucu' olarak ülkemize yardım edeceğini söyleyerek vatandaşları korkutuyorlar."
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading