banner2

Yunan ordusunu korku sardı! Teyakkuza geçtiler: Sıcak temas yaşanabilir

Yunanistan'ı korku sardı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları sonrası Yunanistan teyakkuza geçti. Yunan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, Yunanistan'ın Türkiye ile sıcak temasa girebileceğinin altını çizerek Yunan ordu personellerine uyarılarda bulundu. Türkiye'nin haklı ve hukuka uygun faaliyetlerini sözde "revizyonizm" olarak değerlendiren Yunan Bakan "Yunan savunma kuvvetlerini güçlendirilmesi gerektiğini" belirtti.

Dünya 11.06.2022, 23:16
Abone ol
Yunan ordusunu korku sardı! Teyakkuza geçtiler: Sıcak temas yaşanabilir

Yunan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, Yunanistan'ın Türkiye ile sıcak temasa girebileceğinin altını çizerek Yunan ordu personellerine uyarılarda bulundu. Türkiye'nin haklı ve hukuka uygun faaliyetlerini sözde "revizyonizm" olarak değerlendiren Yunan Bakan "Yunan savunma kuvvetlerini güçlendirilmesi gerektiğini" belirtti.

ORDUYU UYARDILAR 

Diğer yandan Yunan ordusu içerisinde herhangi bir sızma ve bilgi akışının olmaması gerektiğini belirten Yunan Bakan Panagiotopoulos, en alt ve en üst rütbelerdeki tüm askerlere uyarılarda bulundu. Tüm ordu ve savunma birimlerine seslenen Panagiotopoulos; "Güvenlik meselelerimizle alakalı bilgilerin özellikle medyada hiçbir yere sızmaması gerek. Silahlı kuvvetlerimizin stokları, yetenek ve kapasiteleri kesinlikle sızdırılmamalı aksi takdirde askeri ceza kanunu esas alınır." uyarısında bulundu.

Yunanistan'da Türkiye endişesi son zamanlarda güçlü şekilde medyaya yansıyor. Yunan hükümetinin tüm üyeleri Türkiye'ye yönelik mesnetsiz ifadelerde bulunurken Yunan savunma kuvvetlerinin teyakkuza geçirilmesine yönelik faaliyet ve önlemlere de hız verilmiş durumda.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!