banner2

Yüce batı medeniyeti! Evinde tek başına ölen kadının cesedi 3 yıl sonra bulundu

İngiltere'nin Surrey bölgesinde, yaşadığı dairede hayatını kaybeden şizofreni hastası bir kadın, 3 yıl sonra "mumyalaşmış ve neredeyse tamamen iskeletleşmiş" bir halde bulundu.

Dünya 27.01.2023, 19:24 27.01.2023, 20:11
Abone ol
Yüce batı medeniyeti! Evinde tek başına ölen kadının cesedi 3 yıl sonra bulundu

Ailesi, 38 yaşındaki Laura Wingham’ın Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) ve sosyal hizmet kurumlarınca “terk edilip, ölmeye bırakıldığını” öne sürüyor.

2017 yılının Kasım ayında öldüğü değerlendirilen kadının cesedi, Mayıs 2021’de erkek kardeşi tarafından bulundu.

Surrey Bölgesi Belediyesi, yaşananın “son derece trajik bir vaka” olduğunu belirtirken, ölümle ilgili yapılacak soruşturmaya bilgi sağlanacağını duyurdu.

"YARDIMA İHTİYACIM VAR"

Ailesi, kızlarının bir ruh sağlığı kurumu ve aile doktoru tarafından “tedavi edilmemiş akıl sağlığı sorunları” olduğu gerekçesiyle sevk edildiğini, ancak daha sonra takip edilmediğini belirtti.

Polisin Ekim 2017’de Wingham’ın evine yaptığı, ölümünden önceki son görülmesi olduğu tahmin edilen ziyaret sonrası, belediyeye yazdıkları raporda “Kendini ihmal ediyor, çok az yiyeceği var ve nasıl yardım bulabileceğinin farkında değil” ifadelerine yer vermiş.

Bu ziyaretten kısa süre sonra, Wingham’ın takvimine aldığı notlar bitti ve son notlardan birinde “Yardıma ihtiyacım var” yazdığı aktarıldı.

"YARDIM ETMEKLE SORUMLU OLAN HERKES ONU UNUTTU"

Wingham’ın kız kardeşi Nicky, kötüleşen akıl sağlığı durumunu gösteren “uyarı işaretlerine rağmen, herkesin görmezden geldiğini” ifade etti.

Ayrıca, “Laura’yla temas halindeki, bir aşamada ona yardım etmekle sorumlu olan herkes, onu unuttu. Ölüme terk ettiler. Son birkaç yılda nasıl yaşadığını, yardım istemediğini, yanında kimsenin olmadığını düşünmek çok üzücü” diye de ekledi.

Ailenin avukatı Iftikhar Manzoor da, “Laura sosyal hizmetlere iki kez sevk edildi. Biri 2014’te, biri de polis tarafından 2017’de. İhtiyaçlarının değerlendirmesi yapılmadı. Bunlar hiç şüphesiz, müdahale için kaçırılmış fırsatlardı” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!