Yandex Metrica

Uyarılara aldırmıyor: Netanyahu'dan operasyon planına onay

Uyarılara aldırmıyor: Netanyahu'dan operasyon planına onay

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, dün gece düzenlediği basın toplantısında Refah kentine olası kara operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Netanyahu "IDF'nin Refah için hazırladığı operasyon planını onayladım. IDF sivil halkın tahliyesi ve insani yardım sağlanması için hazırlıklıdır. Bu zaman alacaktır ama yapılacaktır. Refah'a gireceğiz ve Hamas'ı ortadan kaldıracağız"  dedi.

Dünya

08.04.2024, 17:27

7 Ekim Cumartesi sabahı başlayan savaşın başından bu yana ABD'nin koşulsuz desteğini alarak Gazze'de eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail, hedef gözetmeksizin her yeri bombalarken 33 bine yakın masum Filistinliyi katletti.

Ramazan ayında bile kan dökmeye devam eden İsrail'de bebek katili Netanyahu, dünya kamuoyunun ateşkes çağrılarına kulağını tıkarken yeni operasyon planına onay verdi.

2. Kardak krizi: Yunan medyasında Türkiye korkusu: 1996'da savaşın eşiğinden dönmüştük! 2. Kardak krizi: Yunan medyasında Türkiye korkusu: 1996'da savaşın eşiğinden... Haberi Görüntüle

''HAMAS'I ORTADAN KALDIRACAĞIZ''

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, dün gece düzenlediği basın toplantısında Refah kentine olası kara operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"İsrail Savunma Kuvvetleri'nin Refah'a yönelik operasyonel planını da onayladım. İsrail Silahlı Kuvvetleri, sivil halkın tahliyesi ve insani yardım sağlanması için hazırlık yapıyor. Hem operasyonel hem de uluslararası anlamda doğru olan budur. Bu zaman alacak ama yapılacaktır. Refah'a gireceğiz ve oradaki Hamas taburlarını ortadan kaldıracağız.''

Dehşete düşüren Ferrari kazası! DJ ve model canlı canlı yandı Dehşete düşüren Ferrari kazası! DJ ve model canlı canlı yandı Haberi Görüntüle

''REFAH'A GİRMEDEN ZAFER OLMAZ''

''Bunun tek bir basit nedeni var, Refah'a girmeden zafer olmaz, oradaki Hamas taburlarını ortadan kaldırmadan da zafer olmaz.'' diyen Netanyahu, ''Bu, tüm rehinelerimizin geri gönderilmesini de içeren savaşın hedeflerinin temel bir parçasıdır" ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Loading