Yandex Metrica

Ürdün'de hayat pahalılığı protesto edildi

Ürdün'de hayat pahalılığı protesto edildi

Ürdün'de siyasi partiler ve STK'ların çağrısı üzerine cuma namazı sonrası başkent Amman'ın merkezindeki Hüseyin Camisi önünde toplanan cemaat eylem yaptı.

Dünya

19.05.2024, 01:51

Ürdün'ün başkenti Amman'da yüzlerce kişi hayat pahalılığı ve başbakanın yetkilerini artıran 'savunma yasasını' protesto etti.

Siyasi partiler ve STK'ların çağrısı üzerine cuma namazı sonrası Amman'ın merkezindeki Hüseyin Camisi önünde toplanan kalabalık eylem için Nahil meydanına doğru yürüyüşe geçti.

Uyduları vurabilen S-500 öyle bir yerde ortaya çıktı ki! Şimdi herkes şok saldırıyı bekliyor Uyduları vurabilen S-500 öyle bir yerde ortaya çıktı ki! Şimdi... Haberi Görüntüle

'BURADA İNSAN VAR'

Göstericiler yürüyüş esnasında 'Fiyat yükseltmeye hayır', 'Savunma kanununa hayır.', 'Burada insan var' gibi sloganlar attı.

Eylemciler, hükümetin uyguladığı tedbirleri ve ülkedeki yönetim anlayışını kınayan eylemciler, "savunma yasasının" iptalini talep ettikleri sloganlar attı.

Ürdün'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomiye yansımaları çerçevesinde, bir yıldan az bir süre içinde akaryakıta 8 kere zam yapıldı, gıda fiyatlarında da benzeri görülmemiş artışlar kaydedildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading