Yandex Metrica

Ünlü milyarder Jeff Bezos vergi mi kaçırıyor? 8.5 milyar dolarlık hisseleri apar topar elden çıkardı!

Ünlü milyarder Jeff Bezos vergi mi kaçırıyor? 8.5 milyar dolarlık hisseleri apar topar elden çıkardı!

Amazon şirketinin kurucularından olan dünyaca ünlü milyarder son dönemde yaptıklarıyla konuşulmaya devam ediyor. Ünlü milyarder Bezos'un 50 milyon adet hissenin satışını tamamlayarak 8,5 milyar dolarlık satıştan sonra vergi kaçırdığı iddiları gündeme geldi. 

Dünya

12.04.2024, 16:01

Amazon'un kurucusu olan 60 yaşındaki dünyanın en zengin insanları arasında yerini alan Jeff Bezos 50 milyon adet hissesini gözden çıkardı.2,4 milyar dolar değerindeki hisselerin satışları geçtiğimiz haftasonu başlamış, salı gününe kadar da sürmütü. 

Dünya Bankası'ndan Türkiye tahmini: Enflasyon düşecek ekonomi büyüyecek Dünya Bankası'ndan Türkiye tahmini: Enflasyon düşecek ekonomi büyüyecek Haberi Görüntüle

50 MİLYON ADET HİSSEYİ ELDEN ÇIKARDI

Şuana kadar toplamda 50 milyon adet hisse satan ve 8.4 milyar dolar kazanan Bezos Şubat ayında ise 3 seferde 12'şer milyon dolar hisseyi elden çıkarttı.

Hayatınız boyunca sadece bir kez görebileceksiniz: NASA mutlaka izleyin diyerek duyurdu Hayatınız boyunca sadece bir kez görebileceksiniz: NASA mutlaka izleyin diyerek... Haberi Görüntüle

TAŞINMA PLANLARI YAPIYOR

Mayıs ayında Amazon CEO'luğundan istifa eden Bezos'un Seattle'dan Miami'ye taşındığı ve bu işi hızlı bir şekilde yaptığı biliniyor. 

Bu adım dünya savaşı çıkarır: Yapay zeka destekli 'durdurulamaz İHA' daha derinleri vuracak Bu adım dünya savaşı çıkarır: Yapay zeka destekli 'durdurulamaz İHA'... Haberi Görüntüle

SERVETİ BİTMİYOR

Ayrıca Bezos'un 191 milyar dolardan daha fazla serveti olduğu ve milyonlarca dolar vergi tasarrufu sağladığı belirtiliyor. 

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Dünya


Loading