Yandex Metrica

Uluslarası Göç Örgütü insanlık dramını gözler önüne serdi! 29 bin düzensiz göçmen Avrupa'ya giderken hayatını kaybetti

Uluslarası Göç Örgütü insanlık dramını gözler önüne serdi! 29 bin düzensiz göçmen Avrupa'ya giderken hayatını kaybetti

Uluslararası Göç Örgütü, 2014 yılından bu yana Avrupa geçmeye çalışan 29 binden fazla düzensiz göçmenin yolculuk sırasında hayatını kaybettiğini bildirdi.

Dünya

23.01.2024, 19:59

Uluslararası Göç Örgütü'nün (IOM) yayımladığı raporlar, son yıllarda giderek artan düzensiz göç sorunundaki insanlık dramını bir kez daha ortaya koydu. 

Düzensiz göçte en çok kullanılan güzergah olan Akdeniz'in neredeyse mezarlığa dönüştüğü belirtilen raporda, 5 bini son 2 yılda olmak üzere 2014'ten bu yana 29 binden fazla düzensiz göçmenin Avrupa'ya gitmeye çalışırken öldüğü belirtildi. 

HÜRJET'in sesi İsrail'in nefesini kesecek: Türkiye'nin ilk jet motorlu süpersonik eğitim uçağı Mısır'a gidiyor HÜRJET'in sesi İsrail'in nefesini kesecek: Türkiye'nin ilk jet motorlu süpersonik... Haberi Görüntüle

İTALYA'YA GELEN 2836 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 

Raporda, Ocak 2021'den bu yana çoğunluğu Libya ile Tunus kıyıları çıkışlı olan, İtalya veya Malta'ya gelmeye çalışan düzensiz göçmenlerden 2 bin 836'sının teknelerinin batması ya da açlık, susuzluk gibi nedenlerden hayatını kaybettiği belirtildi.

Hamas'tan UCM'ye Refah çağrısı: Siyonist liderler vahşi cinayetler için hesap vermeli Hamas'tan UCM'ye Refah çağrısı: Siyonist liderler vahşi cinayetler için hesap... Haberi Görüntüle

KUZEY AFRİKA'DA 1 YILDA 1500 KİŞİ ÖLDÜ 

Düzensiz göçte öne çıkan diğer bir güzergah olan Kuzey Afrika-Kanarya Adaları hattında ise 2021'den bu yana 1500 kişinin öldüğü bilgisi paylaşıldı.

Ayrıca Yunanistan, Batı Balkanlar ve Manş Kanalı'nda da düzensiz göçmen ölümlerinin arttığı ifade edildi.

Top İsrail'de: Hamas, ateşkes planına dair cevabını Mısır ve Katar'a iletti Top İsrail'de: Hamas, ateşkes planına dair cevabını Mısır ve Katar'a... Haberi Görüntüle

BATAN TEKNELERE NE OLDUĞU BİLİNMİYOR 

Araştırmacılar, batan birçok teknenin akıbetinin bilinmediğini, kayıtlara geçmeyen ölümlerin de olduğunu vurguladı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading