Yandex Metrica

Sitede Ara

Ukrayna'dan ilhak sonrası net mesaj: Hiçbir şey değişmedi

Ukrayna'dan ilhak sonrası net mesaj: Hiçbir şey değişmedi

Rusya'nın sözde bağımsızlıklarını tanıdığı Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson bölgelerinin ilhak edilmesinin yankıları sürüyor. Rusya'nın ilhak kararına ilişkin açıklama yapan Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitri Kuleba, "Ukrayna için hiçbir şey değişmedi" dedi.

Dünya

23.01.2024, 19:52

Rusya'nın sözde bağımsızlıklarını tanıdığı Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson bölgelerinin ilhak edilmesine ilişkin konuşan Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitri Kuleba, "Ukrayna için hiçbir şey değişmedi" dedi.

Rusya'nın Ukrayna'daki Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerini Rusya topraklarına katmasının ardından Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitri Kuleba'dan yeni açıklama geldi.

Kuleba,  "Putin, Ukrayna'nın Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson bölgelerini kendi topraklarına katarak, sahada fiziksel olarak bile kontrol edemediği bölgeleri ele geçirmeye çalışıyor. Ukrayna için hiçbir şey değişmedi. Topraklarımızı ve halkımızı özgürleştirmeye, toprak bütünlüğümüzü geri kazanmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna’daki Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerinin Rusya topraklarına katılmasına yönelik anlaşmaları bugün imzalamıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading