SON DAKİKA
Türkiye'nin cazibesi İngilizlerin gözünden kaçmadı: Fransa'yı sollayacak

Türkiye'nin cazibesi İngilizlerin gözünden kaçmadı: Fransa'yı sollayacak

Türkiye'nin cazibesi İngilizlerin gözünden kaçmadı. İngiltere’nin yüksek tirajlı saygın gazetelerinden Telegraph, Türkiye’yi sayfasına taşırken çarpıcı bir analize imza attı. 'Neden bu yıl Türkiye'de tatil yılı?' başlığını tercih eden İngiliz gazete ''Bu yıl Avrupa'nın en popüler ikinci destinasyonu olmaya hazırlanan ülkeyi ziyaret etmek için bundan daha iyi bir zaman olamaz'' değerlendirmesinde bulundu. Analizde ayrıca, Türkiye'nin Fransa'yı geride bırakacağı ifade edildi.

Dünya

20.02.2024, 22:36

Turizm cenneti olan ve bu alanda yakaladığı ivme ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Türkiye, dünyada gündem olmaya devam ediyor.

İngiltere’nin yüksek tirajlı saygın gazetelerinden Telegraph, Türkiye’yi sayfasına taşırken çarpıcı bir analize imza attı.

Türkiye'nin cazibesi İngilizlerin gözünden kaçmazken Terry Richardson imzalı haberde Türkiye’nin turizm alanındaki ivmesindenden bahsetti.

'Neden bu yıl Türkiye'de tatil yılı?' başlığını tercih eden İngiliz gazete ''Bu yıl Avrupa'nın en popüler ikinci destinasyonu olmaya hazırlanan ülkeyi ziyaret etmek için bundan daha iyi bir zaman olamaz'' değerlendirmesinde bulundu.

Epstein'e FBI sansürü! Bu rezilliğe nasıl engel olamadı: 1996'dan beri... Haberi Görüntüle

''TÜRKİYE, FRANSA'YI SOLLAYACAK''

Türkiye'nin turizm bölgesi olduğuna ve herkesin bu ükleyi tercih ettiğini belirten Terry Richardson, şunları kaydetti;

''Son zamanlarda yayınlanan rakamlar, Türkiye'nin geçen yıl 50 milyondan biraz az ziyaretçi aldığını gösteriyor. Dünya Seyahat Pazarı, dünyanın giderek daha çekici hale gelen bu köşesinin, 2024'te İspanya'dan sonra en çok ziyaret edilen ikinci ülke olan Fransa'yı bile sollayacak.''

Refah tehdidi! Gantz dünyaya meydan okudu: Rehineler Ramazan ayına kadar... Haberi Görüntüle

''TÜRKİYE'NİN CAZİBESİNİ ANLAMAK ÇOK KOLAY''

Türkiye'nin turistler arasında popülaritesinin arttığına dikkat çeken Terry Richardson, yazısında ''Türkiye'nin popülaritesinin neden arttığını anlamak çok kolay. Eğlence dolu aile plaj tatillerinden dinlendirici gulet yolculuklarına kadar her şey için ideal olan 6 bin kilometreden fazla güneşli Ege ve Akdeniz kıyı şeridine sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda Truva gibi çok sayıda büyüleyici Unesco Dünya Mirası Alanı'na da ev sahipliği yapıyor. Efes ve Göbekli Tepe'nin yanı sıra sayısız diğer etkileyici antik alanlar da Türkiye'de bulunuyor'' ifadelerine yer verdi.

Arap aşiretleri PKK/YPG işgaline karşı birleşti! Suriye'nin doğusu Deyrizor'da sıcak... Haberi Görüntüle

''BU YIL TÜRKİYE YILI OLACAK''

Türk insanından övgüyle bahseden İngiliz gazete, şu değerlendirmede bulundu; ''Türkiye'nin cazibesi, dünyanın gerçekten harika şehirlerinden biri olan, kıtalara yayılmış mega şehir İstanbul'u, karayla çevrili Kapadokya'nın tuhaf ve baştan çıkarıcı doğa harikalarını, bölgenin en iyi lezzetlerini birleştiren ünlü bir mutfağı göz önüne alındığında daha da belirgin hale geliyor. Bu yılın Türkiye yılı olacağı kesin gibi görünüyor. Seyahatinizi planlamak için bundan daha iyi bir zaman olamayacağını söylemeye gerek yok. İngiliz turistlerin bu yılki rotası burası olacak.''

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading