DOLAR

31.01

%0.3 expand_less

EURO

33.57

%0.33 expand_less

ALTIN

2023.00

%0.55 expand_less

BIST

9319.20

%-0.2 expand_more

BTC ($)

51236.38

%-1.5 expand_more

SON DAKİKA
Türkiye'den Yunanistan'a tepki: Sonu sadece hüsran olur

Türkiye'den Yunanistan'a tepki: Sonu sadece hüsran olur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan’ın ‘Abdülhamid Han’ sondaj gemisi üzerinden yaptığı provokasyona ilişkin sert tepki göster. Çelik, “Batı’nın şımarık çocuğu Yunanistan hangi şımarıklığı yaparsa yapsın, kim ne derse desin Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Deniz Kuvvetleri bu sondaj gemilerini koruyarak hak ve menfaatlerimizi koruma konusunda ne kadar haklı olduğumuzu gösterecek ve gösterdi, göstermeye devam edecek. Onun için hiç kimse Türkiye’nin vatan ve terörle mücadele konusundaki kararlılığını test etmesin. Sonu sadece hüsran olur” dedi.

Dünya

23.01.2024, 19:38

Ömer Çelik, Adana’da partisinin Sarıçam İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Mahalle Buluşmaları’ programı kapsamında önce Osmangazi ardından da Mehmet Akif Ersoy Mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.

Husiler duyurdu: İsrail’in Eilat kentinde hassas bölgeleri ve bir gemiyi... Haberi Görüntüle

“BİR KARIŞ YERİ KİMSEYE VERMEYİZ”

Çelik, Türkiye’nin vatan bütünlüğü konusunda çok hassas olduğuna vurgu yaparak, “Türkiye’nin kara vatanı, mavi vatanı veya hava vatanı konusunda kararlılığını test etmesin. Ne bir çakıl taşını, ne bir damla suyu ne de hava vatanımızda bir karış yeri kimseye vermeyiz” dedi.

Şoygu, Putin'e bizzat bildirdi: Rusya, Ukrayna'nın Avdiyivka kentini ele geçirdi Haberi Görüntüle

ABDÜLHAMİT HAN GEMİSİ GÖREVE ÇIKACAK

Çelik, yakın zamanda Abdülhamit Han gemisinin göreve çıkacağını belirterek, “Yakın zaman sonra cumhurbaşkanımız Mersin'den Abdülhamit Han gemisini de uğurlayacak. Hem Türkiye’nin hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin menfaatlerini korumak için bunlar kararlılık ve güçle atılan adımlar. Çünkü deniz ve toprağın altında bu gemilerin bulduğu yerlerde milletimizin zenginliği olan petrol, gaz kaynakları var. Bunların çıkarılıp ülkemize kazandırılması, vatandaşımızın hizmetine sunulması için bu teknolojiler kullanılacak” diye konuştu.

Mısır'da üst düzey asker ölü bulundu! Savunma Bakanlığı'ndan açıklama: Endişeyle... Haberi Görüntüle

“TÜRKİYE ASLA VE ASLA YENİLMEZ”

Yunanistan’ın provokasyonları hakkında da konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Biz bunları kullanmaya başladığımız zaman Yunanistan hemen provokasyonlara başlıyor. O provokasyonlara bir takım ülkeler destek vermeye başlıyor. Batı’nın şımarık çocuğu Yunanistan hangi şımarıklığı yaparsa yapsın, kim ne derse desin Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Deniz Kuvvetleri bu sondaj gemilerini koruyarak hak ve menfaatlerimizi koruma konusunda ne kadar haklı olduğumuzu gösterecek ve gösterdi, göstermeye devam edecek. Onun için hiç kimse Türkiye’nin vatan ve terörle mücadele konusundaki kararlılığını test etmesin. Sonu sadece hüsran olur” ifadesini kullandı.

Gelecek'ten AK Parti'ye geçtiler: 1025 üye partisinden istifa etti Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE YOLUNDAN DÖNDÜRÜLEMEZ"

Çelik, Türkiye'nin birliğinden ve bölünmez bütünlüğünden asla vazgeçmeyeceğinin altını çizerek, “Türkiye yolundan döndürülemez, Türkiye'ye yenilmez, Türkiye engellenemez, Türkiye durdurulamaz, Türkiye asla ve asla yenilmez” diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading