SON DAKİKA

Türkiye'deki Hamasçıları öldüreceğiz: Şin Bet şefinin cüretkâr sözlerine cevap 'sarı torba' oldu

İsrail iç istihbarat kurumu Şin Bet'i yöneten Ronen Bar, cüretkâr sözleriyle gündeme oturdu. Kabine konuşması yayınlanan Bar, Türkiye, Katar ve Lübnan'daki Hamas yöneticilerini öldürmekten bahsediyor.

Dünya

14.02.2024, 14:46

Milli İstihbarat Teşkilatı'ndan (MİT) son yıllarda darbe üstüne darbe yiyen İsrail istihbaratı yakında çok tehlikeli eylemlere kalkışacağına ilişkin işaretler veriyor. Bebek katili İsrail'in savaş kabinesine sık sık sunum yapan iç istihbarat kurumu Şin Bet'in şefi Ronen Bar, Türkiye'deki Hamas yöneticilerine suikast düzenleyeceklerini söyledi. 

İsrail devletine ait yayın kuruluşu KAN'da yer verilen ses kaydına göre Şin Bet Başkanı Ronen Bar, kabinenin kendilerine Hamas'ı ortadan kaldırma görevi verdiğinden bahsederek Türkiye, Lübnan ve Katar'daki Hamas üst düzey sorumlularına saldıracaklarını savundu. 

Ses kaydında Bar şöyle diyor:

"Kabine bize Hamas'ı ortadan kaldırmak gibi bir hedef belirledi ve biz bunu yapmaya kararlıyız. Burası bizim Münih'imiz. Gazze'de, Batı Şeria'da, Lübnan'da, Türkiye'de, Katar'da her yerde herkes... Bu birkaç yıl sürecek ama biz bunu yapmak için orada olacağız."

İsrail'in bebek katili başbakanı Benjamin Netanyahi ile Şin Bet şefi Ronen Bar

Doğu Akdeniz'de dengeleri değiştirecek hamle Atina'yı panikletti: Hemen Güney Kıbrıs'la... Haberi Görüntüle

"BURASI BİZİM MÜNİH'İMİZ"

Ronen Bar, "Burası bizim Münih'imiz" diyerek 1972 Olimpiyat Oyunları'na atıfta bulunuyor. O dönem Batı Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen Olimpiyat Oyunları sırasında Filistinlilerden kurulu Kara Eylül örgütü, İsrail olimpiyat takımından 11 sporcuyu rehin almıştı. Filistinliler rehinelere karşılık İsrail hapishanelerinde esir tutulan 234 Filistinlinen salıverilmesini istiyordu.

Kara Eylül örgütünün taleplerine İsrail tarafı olumlu cevap vermedi. Sonrasında Alman polisinin rehineleri kurtarma amaçlı başarısız operasyonunda tüm İsrailli sporcular hayatını kaybetti. 8 kişilik Filistinli gruptan 5'i de öldürüldü. İsrail istihbaratı Mossad, olimpiyatların bitimi sonrası eylemi planlayanların peşine düştü ve birtakım suikastler tertipledi. 

Alman polisi 1972'de rehineleri kurtarmada başarısız oldu.

Refah kentindeki doktordan acı mesaj: 'Bombalanırsak tanınabilelim diye çocuklarımın ve... Haberi Görüntüle

İLK CEVAP VATANDAŞTAN: SARI TORBAYA SEN DE GİRERSİN

Mossad'ın 1972-1973'teki suikastleri, siyonist Yahudi yönetmen Steven Spielberg'in 2005 yapımı 'Münih' (Munich) adlı filminde de anlatılıyor.

Filmden oldukça etkilenmiş görünen İsrailli istihbaratçı, 2023 yılının Türkiye'sine karşı çok tehlikeli mesajlar vermekten geri durmadı.

Şin Bet şefi Ronen Bar'ın Türkiye'de suikast düzenleyeceklerine ilişkin cüretkar sözleri sosyal medyada vatandaşlar tarafından alaya alındı. Ronen Bar ve tetikçilerini Türkiye'ye çağıran vatandaşlar 'sarı torba' mesajları paylaşarak İsrailli katilleri bekleyen akıbetin PKK/YPG'li teröristler gibi olacağını ifade etti. 

Ronen Bar, İsrail kabinesinin toplantılarına sık sık katılıyor.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading