Yandex Metrica

Sitede Ara

Türkiye krizi çözdü! 7 tahıl gemisi daha Ukrayna'dan yola çıktı

Türkiye krizi çözdü! 7 tahıl gemisi daha Ukrayna'dan yola çıktı

Türkiye'nin diplomatik girişimleri sonuç verdi. 290 bin ton tarım ürünü taşıyan 7 gemi Odessa, Çornomorsk ve Pivdennyi limanlarından ayrıldı.

Dünya

23.01.2024, 20:01

Ukrayna Altyapı Bakanlığı, Odessa, Çornomorsk ve Pivdenny limanlarından Ukrayna tahılı yüklü yeni gemilerin yola çıktığı duyurdu. Karadeniz Tahıl Girişimi kapsamında 10 milyon tarım ürününün 43 ülkeye sevk edildiğini belirten Bakanlık, "3 Kasım'da, 290 bin ton tarım ürünü taşıyan 7 gemi Odessa, Çornomorsk ve Pivdennyi limanlarından ayrıldı. Gemiler, Asya ve Avrupa ülkelerine gidiyor. ESENTEPE isimli gemi, 29 ton ayçiçeği tohumu ile Umman'a, KEY NIGHT isimli gemi ise 67 bin ton mısır ile Çin'e gidiyor" açıklamasında bulundu.

Tel Aviv'de gösterilerin en büyüğü düzenlendi: Erken seçim çağrısı yapıldı, Netanyahu istifaya davet edildi Tel Aviv'de gösterilerin en büyüğü düzenlendi: Erken seçim çağrısı yapıldı,... Haberi Görüntüle

GEMİLER AVRUPA, ASYA VE AFRİKA'YA ULAŞTI

Öte yandan, 1 Ağustos'tan itibaren 10 milyon ton gıdayı taşıyan 430 geminin Afrika, Asya ve Avrupa ülkelerine ulaştığını ifade eden Bakanlık, "Daha önce de belirtildiği gibi, Rusya Boğaz'daki denetimleri engellemeseydi, Ekim ayı ihracatı yüzde 30-40 oranında daha yüksek olabilirdi" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading