SON DAKİKA
Trump haçlı seferi ilan etti! ABD'de seçim savaşa dönüştü: Nazi'ye karşı haşarat

Trump haçlı seferi ilan etti! ABD'de seçim savaşa dönüştü: Nazi'ye karşı haşarat

ABD'DE başkanlık seçimlerine doğru hızla gidilirken mevcut Başkan Joe Biden ile eski Başkan Donald Trump arasındaki rekabet iyice kızışmaya başladı. Donald Trump, Iowa’da yaptığı konuşmada, 2024 kampanyasını “zalimlere ve kötü adamlara karşı haklı bir haçlı seferi” olarak ilan etti.

Dünya

06.02.2024, 19:53

2024 Başkanlık seçimleri için geri sayıma giren ABD'de başkan adaylarının cümleleri tansiyonları iyiden iyiye yükseltmeye başladı. Anketlerde mevcut Başkan Joe Biden'ın önünde olan eski ABD Başkanı Donald Trump, seçim mitinginde resmen intikamı işaret etti.

Savaş ayırmıştı! Rusya, Ukraynalı çocukları ailelerine teslim etti Haberi Görüntüle

"FAŞİST ZORBA"

Seçim kampanyası için Iowa'da boy gösteren Trump, Biden'ı yerden yere vurdu. ABD demokrasisi için tehdit oluşturan asıl kişinin rakibi Joe Biden olduğunu belirten Trump, Biden'ı faşist bir zorbaya benzetti.

İsrail'den insan hakları ihlali! Sınır kapısında toplanan Siyonistler Gazze'ye insani... Haberi Görüntüle

BIDEN'A KARŞI HARÇLI SEFERİ İLAN ETTİ

Biden'a karşı resmen haçlı seferi ilan eden Trump, "Biden ve radikal sol müttefikleri demokrasinin savunucuları gibi davranmayı seviyorlar fakat Joe Biden Amerikan demokrasisinin savunucusu değil. Joe Biden Amerikan demokrasisinin yok edicisidir. Bu kampanya, cumhuriyetimizi Biden'dan, suçlulardan ve Biden yönetiminden kurtarmaya yönelik haklı bir haçlı seferidir." ifadelerini kullandı.

Husiler göz açtırmıyor: Aden Körfezi'nde İngiliz gemisi LYCAVITOS'u vurduk Haberi Görüntüle

NAZİ'YE KARŞI HAŞARAT

ABD Başkanı Joe Biden ise  Trump'ın ifadelerini "Nazi Almanyasında kullanılan dille" karşılaştırmış, Trump ise siyasi düşmanlarını "haşarat" olarak adlandırmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading