Yandex Metrica

Tayvan olası Çin işgaline karşı çözümü buldu: Türkiye!

Tayvan olası Çin işgaline karşı çözümü buldu: Türkiye!

Tayvan'a yönelik olası Çin işgaline karşı önlem almak isteyen uluslararası markalar, üretimlerini Türkiye'ye kaydırmak için harekete geçti. Birçok dev marka Türk yetkililerle görüşme halinde.

Dünya

23.01.2024, 19:46

Polonya'nın Kielce kentinin ev sahipliği yaptığı, Orta ve Doğu Avrupa'nın en büyük askeri fuarı MSPO 2022'de Türkiye "Lider Ülke" olarak yer alıyor. Türk şirketleri, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda, Savunma ve Havacılık Sanayii İhracatçıları Birliği (SSI) desteğiyle fuara katılım sağlıyor.

Fora Grup Savunma Teknolojileri de, güvenlik güçlerinin kullanımına sunulan "taktik operasyonel malzeme" ve "taktik medikal ürünleri"ni fuarda boy gösterdi. Fora Grup Savunma Teknolojileri Direktörü Melih Aktaş, 2021 yılı itibarıyla aralarında Libya, Gürcistan, Ukrayna, Azerbaycan'ın bulunduğu ülkelere ihracatı hedeflediklerini, gelinen noktada bu hedeflerin ötesine geçtiklerini söyledi.

İmzalar atıldı! Türkiye ile Venezuela arasında 3 yeni anlaşma: Türkiye altın arayacak İmzalar atıldı! Türkiye ile Venezuela arasında 3 yeni anlaşma: Türkiye... Haberi Görüntüle

KÖPRÜ ÜLKE POLONYA

Özellikle Polonya'ya dikkat çeken Aktaş, "Bu ülke üzerinden Doğu Avrupa'ya açılma planımız çerçevesinde bu ülkede yerleşik partner ve temsilciliğimiz üzerinden Polonya ordusu ve polisinin askeri medikal ve askeri tekstil konusundaki tedariklerini yapmaktayız. Yıllık üretim kapasitemizin yüzde 30'unu sadece Polonya'dan gelen siparişler oluşturmakta. Bu nedenle bu sene 30'uncusu düzenlenen MSPO Fuarı'na katılarak daha güçlü bağlar kurmak, daha fazla kurum ve müşteriye ulaşmayı planladık. Fuarda ürünlerimize çok büyük ilgi olduğunu görüyoruz."

Balkanlarda hayat durdu: 4 ülkede elektrik kesildi, insanlar sokaklara akın etti! Balkanlarda hayat durdu: 4 ülkede elektrik kesildi, insanlar sokaklara akın... Haberi Görüntüle

BÜYÜK MARKALARLA GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Kapasite artırmak için yakın zamanda 5 bin metrekarelik yeni bir tesise geçtiklerini ve yoğun şekilde faaliyet yürüttüklerini dile getiren Aktaş, "Özellikle Çin'in olası bir Tayvan işgaline önlem almak isteyen uluslararası markalar üretimlerini Türkiye'ye kaydırmak üzerine çalışmakta ve bu kapsamda pek çok büyük marka ile görüşme ve uygunluk çalışmalarına devam etmekteyiz. Bir taraftan kendi markamızla dünya pazarlarında var olmak bir taraftan uluslararası markaların Türkiye'deki çözüm ortağı olmak istiyoruz." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading